S. Nordqvistą išgarsino paveikslėlių knygos apie Petsoną ir Findusą, kurie puikiai pažįstami ir Lietuvos skaitytojams. Pirmoji knyga lietuvių kalba apie juos buvo išleista 1995 m. pavadinimu „Petsono tortas. Lapių medžioklė“, antroji – „Nelaimingas Petsonas. Sąmyšis darže“ 2005 m. (abi išleido „Tyto alba“, iš švedų k. vertė A. Braškytė).

Tačiau pirmieji leidimai didelio populiarumo nesulaukė, laimei, 2010 m. kita leidykla („Nieko rimto“) iš naujo ėmėsi leisti šio garsaus rašytojo kūrybą. Trečiasis kartas, kaip sakoma, neapgavo – knygas skaitytojai atrado: dabar jau išleistos iš viso 9 skirtingų pavadinimų knygos apie Petsoną ir Findusą, taip pat pasirodė užduočių knygelių ikimokyklinukams su šiais personažais.

Sveno Nordqvisto knygos vaikams
Sveno Nordqvisto knygos vaikams

S. Nordqvisto sukurtas Petsono ir Finduso pasaulis – gamtiškas, jaukus, saugus, apribotas namų, kiemo erdvės, bet tikrai nenuobodus! Čia tiek įvairių nuotykių, nesusipratimų, žaisimės ir kasdieniškų linksmybių, kurias praplečia žemiškai sodrios, detalios, dinamiškos, gyvybės, daiktų, žalumos nestokojančios, vietomis kiek humoristiškos iliustracijos.

S. Nordqvistas yra parašęs ir daugiau knygų, o 2007 m. už knygą „Kur mano sesuo?“ gavo aukščiausią Švedijos literatūros įvertinimą – Augusto premiją vaikų literatūros kategorijoje. Be to, kūrėjas yra iliustravęs kitų autorių knygų. Viena jų – Jujjos Wieslander knygų serija apie Mamulę Mū yra pamėgta ir Lietuvos vaikų.

Sveno Nordqvisto iliustruotos knygos
Sveno Nordqvisto iliustruotos knygos

 

S. Nordqvisto knygos vaikams lietuvių kalba

  • Findusas išsikrausto: pasaka / Sven Nordqvist; iš švedų kalbos vertė Raimonda Jonkutė; iliustracijos autoriaus. – Vilnius: Nieko rimto, 2013. – 28 p.
  • Petsonas stovyklauja: pasaka / Sven Nordqvist; iš švedų kalbos vertė Raimonda Jonkutė; iliustracijos autoriaus. – Vilnius: Nieko rimto, 2012. – 24 p.
  • Nelaimingas Petsonas: pasaka / Sven Nordqvist; iš švedų kalbos vertė Alma Braškytė; iliustracijos autoriaus. – Vilnius: Nieko rimto, 2012. – 24 p.
  • Sąmyšis darže: pasaka / Sven Nordqvist; iš švedų kalbos vertė Alma Braškytė; iliustracijos autoriaus. – Vilnius: Nieko rimto, 2012. – 25 p.
  • Kaip Findusas gaidį Karuzą išvijo: pasaka / Sven Nordqvist; iš švedų kalbos vertė Raimonda Jonkutė; iliustracijos autoriaus. – Vilnius: Nieko rimto, 2011. – 27 p.
  • Lapių medžioklė: pasaka / Sven Nordqvist; iš švedų kalbos vertė Alma Braškytė; iliustracijos autoriaus. – Vilnius: Nieko rimto, 2011. – 26 p.
  • Kalėdų senelio staigmena: pasaka-apysaka / Sven Nordqvist; iš švedų kalbos vertė Raimonda Jonkutė; iliustracijos autoriaus. – Vilnius: Nieko rimto, 2011. – 128 p.
  • Kaip Findusas, būdamas mažas, ėmė ir prapuolė: pasaka / Sven Nordqvist; iš švedų kalbos vertė Raimonda Jonkutė; iliustracijos autoriaus. – Vilnius: Nieko rimto, 2010. – 26 p.
  • Nelaimingas Petsonas; Sąmyšis darže: pasakos-apysakos / Sven Nordqvist; iš švedų kalbos vertė Alma Braškytė; piešiniai autoriaus. – Vilnius: Tyto alba, 2005. – 51 p.
  • Petsono tortas; Lapių medžioklė: pasakos / parašė ir nupiešė Svenas Nordkvistas; iš švedų kalbos vertė A. Braškytė. – Vilnius: Tyto alba, 1995. – 47 p.

Parengė Eglė Baliutavičiūtė

2016-04-29

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai