Absoliučiai tikras pusės etato indėno dienoraštis

Viršelio dail. Kirk Benshoff
Autorius:
Sherman Alexie
Iliustruotojas:
Ellen Forney
Vertėjas:
iš anglų kalbos vertė Marius Burokas
Leidėjas:
Alma littera
Metai:
2011
Puslapiai:
237
ISBN:
978-609-01-0062-2

Aš turėjau pridėti savo viltį prie kieno nors kito vilties. Turėjau padauginti viltį iš vilties.

…Kas turi daugiausiai vilties?

Sherman Alexie „Absoliučiai tikras pusės etato indėno dienoraštis“ pasakoja istoriją apie vaikiną, kuriantį kažką iš nieko, pasitelkiantį sąmojį ten, kur jo nėra, sąmojį prieš tragedijas ir melancholiją, sąmojį kaip pabėgimą ir juoką, kaip vienintelį ginklą prieš gyvenimą, kurį jį verčia gyventi kiti.

Pagrindinis romano herojus Arnoldas Spiritas, dar vadinamas Jaunėliu, yra vidurinės mokyklos mokinys, kartais piešiantis komiksus. Arnoldas gyvena Spokanio indėnų rezervate. Matematikos mokytojo paragintas vaikinas pradeda lankyti baltųjų mokyklą, esančią gretimame miestelyje, tikėdamasis, kad taip susikurs geresnį gyvenimą. Tačiau gentainiai Arnoldą pasmerkia kaip išdaviką, jį ima persekioti įvairios nelaimės, tačiau vaikinas nepasiduoda ir atranda savyje jėgų, kurių net nemanė turįs…

Apie autorių

„Absoliučiai tikras pusės etato indėno dienoraštis“ – tai pusiau biografinis Sherman Alexie romanas. Pats autorius, kaip ir pagrindinis romano veikėjas, užaugo Spokanio indėnų rezervate.

Paauglystėje Sherman taipogi nusprendė lankyti ne rezervate esančią mokyklą, kurioje jis buvo vienintelis indėnas. Studijavo Vašingtono valstybiniame universitete mediciną, tačiau kuomet anatomijos užsiėmimų metu keletą kartų nualpo, nusprendė keisti profesiją.

Poezijos dėstytojo paragintas Sherman Alexie ėmėsi rašyti. Iš pradžių – poeziją. Ir pagaliau jis pasijuto savame kelyje. Pamažu rašytojas perėjo prie prozos – jo apsakymai ir pirmieji romanai buvo itin palankiai įvertinti ir pelnė daug apdovanojimų. Pagal jo kūrinius pradėti kurti filmai, kurie taip pat sulaukė daug dėmesio ir buvo apdovanoti.

Rašytojas, poetas ir kino režisierius Sherman Alexie buvo tituluotas vienu geriausių jaunųjų Amerikos prozininkų.
Šiuo metu autorius kartu su žmona ir dviem sūnumis gyvena Sietle, Vašingtono valstijoje.

Mūsų partneriai ir rėmėjai