1–10 kl. moksleiviai kviečiami rinkti mėgstamiausias 2019 m. perskaitytas knygas

Kviečiame prisijungti prie kasmetinio tyrimo „Mėgstamiausios vaikų ir paauglių knygos 2019“. Norime Jus paprašyti paraginti savo vaikus, auklėtinius ar jūsų bibliotekoje besilankančius 1–10 kl. moksleivius užpildyti trumpą anketą – išvardinti iki 10 didžiausią įspūdį palikusių knygų, kurias perskaitė 2019 m.

  • Anketą galima užpildyti internetu: http://bit.ly/2rLBOtm
  • Kompiuteryje užpildytą anketą siųsti el. p. egle.baliutaviciute@lnb.lt
  • Popierinę užpildytą anketą atsiųsti adresu Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius (Vaikų ir jaunimo literatūros departamentui)

Penketukų anketa.

Anketų laukiame iki 2020 m. kovo 2 dienos.

Šiemet tyrime atsiranda naujovių – matydami, kad 11–12 kl. moksleivių anketų sulaukiame mažiausiai ir jie jau daugiausia skaito suaugusiųjų literatūrą, nutarėme koncentruotis į tik į 1–10 kl. moksleivių mėgstamiausių knygų penketukus.

Taip pat nuspręsta nebeprašyti vaikų ir paauglių išvardyti knygas nuo labiausiai patikusios iki mažiau patikusios. Nors tradiciškai rinksime mėgstamiausių knygų penketukus, įvertinę ankstesniųjų metų patirtį, nutarėme leisti vaikams anketoje įrašyti iki 10 patikusių knygų, perskaitytų 2019 m.

Mėgstamiausių knygų penketukai – tai IBBY Lietuvos skyriaus iniciatyva ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento atliekamas skaitymo tyrimas. Jo tikslas – identifikuoti knygas, kurias tais metais geriausiai įvertino vaikai ir paaugliai. Šis skaitymo tyrimas nuo 1992 m. atliekamas kasmet, jame gali dalyvauti visi Lietuvos moksleiviai.

1–12 klasių moksleiviai pildo anketas, išvardydami penkias tais metais perskaitytas ir labiausiai patikusias knygas, nesvarbu kokias ir kada išleistas. Vertinant anketas, atskirai nagrinėjama, ką skaito vaikai (1–6 klasių moksleiviai) ir ką – paaugliai (7–12 klasių moksleiviai).

Skaitymo tyrimas atliekamas metų pradžioje, o rezultatai skelbiami Tarptautinę vaikų knygos dieną.

Mūsų partneriai ir rėmėjai