Antis, Mirtis ir tulpė

Odilė, 2018
Autorius:
Wolf Erlbruch
Vertėjas:
iš vokiečių kalbos vertė Rūta Jonynaitė
Leidėjas:
Odilė
Metai:
2018
Puslapiai:
30
ISBN:
978-609-8222-01-2

Garsaus vokiečių rašytojo ir dailininko Wolfo Erlbrucho sukurta paveikslėlių knyga „Antis, Mirtis ir tulpė“ šiuo metu yra viena žinomiausių šio žanro knygų. 2006 m. apdovanotas Hanso Christiano Anderseno medaliu, 2016 m. Wolfas Erlbruchas pelnė svarbiausią tarptautinį vaikų literatūros apdovanojimą – Astridos Lindgren premiją.

Knygoje „Antis, Mirtis ir tulpė“ paliečiama vaikų literatūroje neįprasta, bet labai svarbi – gyvenimo pabaigos – tema. Vaikai anksčiau ar vėliau paklausia tėvų, senelių, auklėtojų apie mirtį. Atsakymo jie laukia kuo aiškesnio, be užuolankų.

Wolfas Erlbruchas meniškais piešiniais, taupiais sakiniais, šiltai ir su humoru atskleidžia mirties kaip neatsiejamos gyvenimo dalies vaizdinį ir kartu galimybę su ja susidraugauti. Knyga praturtina, praplečia vaikams skirtų knygų temų ratą, taip pat gali padėti sustiprinti vaikų ir suaugusiųjų ryšį, per kartu skaitomą knygą aptariant svarbius gyvenimo klausimus.

Knyga „Antis, Mirtis ir tulpė“ jau yra išversta į daugiau nei 20 kalbų. Pagal ją sukurtas animacinis filmas, taip pat spektakliai vaikams bei suaugusiesiems.

Mūsų partneriai ir rėmėjai