Batuotas katinas

Autorius:
Charles Perrault, Gabriel Pacheco
Iliustruotojas:
Gabriel Pacheco
Vertėjas:
Indrė Šeputienė, Sonata Latvėnaitė-Kričenienė
Leidėjas:
Muzikija
Metai:
2018
Puslapiai:
30
ISBN:
978-609-95985-0-5

Mirdamas malūnininkas paliko savo sūnums malūną, asilą ir katiną. Jaunėlis, gavęs katiną, labai nusiminė, tačiau sumanusis pūkuočius tarė: „Nesikrimsk, mano šeimininke! Duokš maišą ir batus, kad galėčiau bristi per pelkes ir purvyną, tuomet pamatysi, kad, turėdamas mane, nesi toks neturtingas, kaip kad tu įsivaizduoji.“

Taip prasideda visame pasaulyje žinomos pasakos „Batuotas katinas“ prancūziška interpretacija, rašytojo Charles Perrault užrašyta ir paskelbta 1697 m. rinkinyje „Motušės Žąsies pasakos“.

Katinas šioje pasakoje parodo, kad turtas neįgyjamas paveldint. Taip, palikimas svarbu, bet svarbiausia – darbštumas ir išmonė. Jaunėlis prie savo laimės mažai kuo prisideda. Vienintelis jo nuopelnas – puiki išvaizda. Kad būtum sėkmingas, nuolankumo, paklusnumo, grožio nepakanka. Reikia kūrybiškai žvelgti į situaciją, ieškoti išeičių.

Gyvenimo menas yra talentas, kurį žmogus atranda ir atskleidžia gyvendamas diena dienon, sutikdamas kitus, gyvenančius savo gyvenimą.

Nesvarbu, kokios vertės yra brangakmenis, jei jis užkastas – niekas niekada apie jį nesužinos. Jis turi būti nuvalytas ir nublizgintas – kad spindėtų. Mūsų vaikai lyg brangakmeniai. Mes turime pažinti savo vaiko asmenybę, atrasti jo gabumus, visada rodyti susidomėjimą, paskatinti, padrąsinti, palaikyti vaiko savivertę, kad spindėtų kaip brangakmenis, kai suaugs.

Visame pasaulyje žinomą pasaką „Batuotas katinas“ naujam gyvenimui prikėlė talentingas Meksikos iliustratorius Gabriel Pacheco (Gabrielius Pačėko).

Menininkas subtiliai, apgalvodamas kiekvieną detalę, sukūrė knygą tartum iš sidabro ir aukso. Tai meninė aliuzija į turtą ir sumanumą – tokia pagrindinė pasakos tema. Autoriaus darbams būdingas rafinuotas stilius. „Batuoto katino“ iliustracijose matomos aiškios dvi dimensijos, skoningai stilizuoti charakteriai, tikroviški architektūriniai elementai tarsi iškyla iš fono, sudarydami koliažo įspūdį. Akį džiugina detalės: siuvinėti rūbai, architektūros geometrija, ryški turkio spalva. Pasinerkite į magišką, laiko nepaliestą, ypatingą pasaką su Gabriel Pacheco.

Mūsų partneriai ir rėmėjai