Dešrelių vagis

Autorius:
Marianne Gretteberg Engedal
Vertėjas:
iš norvegų kalbos vertė Justė Nepaitė
Leidėjas:
Misteris Pinkmanas
Metai:
2022
Puslapiai:
41
ISBN:
978-609-96295-1-3

„Dešrelių vagis“ – tai paveikslėlių knyga 4–8 m. vaikams su komiksų elementais. Tikriausiai suabejojote. Knyga apie vagis? Vaikams?! Tikrai taip! Ši knyga skirta būtent vaikams, nors suaugusieji taip pat gali atrasti jiems skirtų užuominų. (Ir šią knygą tikrai įvertins gražių iliustracijų mėgėjai!)

Šios smagios istorijos pagrindinis veikėjas Egilis gimė vagių šeimoje. Na, o vagių darbas, žinoma, yra vogti. Gydytojai gydo žmones, dailininkai piešia, muzikantai groja, o vagys – vagia. Egilio šeimoje visi yra vagys – nuo katino iki močiutės. Bėda, kad Egilis visiškai nenori būti vagimi! Jis mieliau dirbtų „normalius“ darbus – vairuotų sniego valymo mašiną, augintų daržoves ir taip užsidirbtų pinigų. Tėvai sako, kad Egilis yra pats blogiausias vagis pasaulyje, nes jis namo parneša tik visokias šiukšles ir niekam nereikalingus daiktus.

Geriausias Egilio draugas yra Dešrius. Vieną dieną Dešriaus šeima išvyksta atostogauti, o Egilio tėtis sukuria planą kaip apvogti Dešriaus namą. Vagys išneša viską, ką tik gali panešti. Egilis labai pergyvena, jam taip gaila draugo, įsivaizduoja, kas bus, kai jis grįš namo ir nieko neberas… Negalėdamas užmigti Egilis nusprendžia grąžinti Dešriui iš jo pavogtą paveikslą. Na, o toliau viskas susiklosto taip, kad Egilis sutinka daugiau žmonių (ir trolių), kurie savo gyvenime norėtų veikti kažką kito, ir viskas baigiasi laimingai. Egilis pakeičia savo profesiją ir net padeda kitiems!

Taigi knyga „Dešrelių vagis“ patiks tiek vaikams, tiek jų tėvams. Istorija smagi, paprasta, joje nedaug teksto. Autorė labai daug papasakoja savo iliustracijomis, kurios tokios gražios ir iškalbingos, kad vaikams tikrai patiks jas tyrinėti, kol tėvai skaitys istoriją. Ši knyga šiek tiek filosofinė, priverčianti susimąstyti apie tai, kaip jaučiamės, kai esam priversti daryti tai, ko nesinori. Tai istorija apie tikrojo pašaukimo paieškas, apie drąsą gyventi taip, kaip iš tikrųjų norisi, ir apie už viską svarbesnę šeimos meilę.

Norvegų autorės Marianne Gretteberg Engedal knyga „Dešrelių vagis“ (originalus pavadinimas „Pølsetjuven“) 2019 m. Norvegijoje buvo išrinkta geriausia paveikslėlių knyga vaikams.

Mūsų partneriai ir rėmėjai