Išplautas jūros

Autorius:
David Wiesner
Leidėjas:
Apkabink mėnulį
Metai:
2023
Puslapiai:
40
ISBN:
978-609-8252-15-6

Ar mėgstate paplūdimyje ieškoti jūros atplukdytų lobių? Pagrindinis knygos herojus, kaip ir daugelis vaikų, smalsiai tyrinėja pakrantę. Kiek daug gėrybių ten galima rasti! Neįprastos formos dumblių, slampinėjančių krabų, kriauklių, gintaro, žaisliukų, o gal net… seną fotoaparatą?

Netikėtai aptikęs jūros išplautą povandeninį fotoaparatą, berniukas nusprendžia išryškinti juostelę ir atskleisti joje įamžintas paslaptis.

Pasirodo, gyvenimas jūroje daug paslaptingesnis, nei galime įsivaizduoti ar susapnuoti! Štai vėžliai ant savo kiautų gabena didingus miestus, aštuonkojai skaito knygas, ratus suka prisukamos žuvys. Vis dėlto berniuką labiausiai nustebina ne povandeninis gyvenimas, bet kitų fotojuostoje įamžintų laimingų vaikų veidai.

Ar gali būti, kad jis ne vienintelis rado šį fotoaparatą? Kiek laiko jis išbuvo po vandeniu ir kokias paslaptis slepia? Metas jums atidžiau apžiūrėti šį jūros lobį ir tai išsiaiškinti.

Šioje išraiškingų ir vaizduotę žadinančių iliustracijų knygoje „Išplautas jūros“ nėra žodžių. Versdamas spalvingus lapus skaitytojas įsilieja į istoriją ir tampa jos dalimi ar net kūrėju. Kiekvieną kartą ta pati iliustracija gali atverti naujų paslapčių ir vizijų. Kaip ir pati jūra, kuri kasdien vis kitokia.

Ši David Wiesner knyga „Išplautas jūros“ pelnė 17 apdovanojimų, vienas jų – Caldecotto aukso medalis, laikomas svarbiausiu prestižiniu JAV vaikų literatūros apdovanojimu.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai