Išskirtinis spindesys

Autorius:
Elle McNicoll
Vertėjas:
iš anglų kalbos vertė Ina Jakaitė
Metai:
2023
Puslapiai:
207
ISBN:
978-609-01-5627-8

Įkvepianti ir jautri istorija apie drąsą, draugystę ir buvimą kitokiam.

Nuo tada, kai mokytoja Merfi papasakojo mums apie raganų teismus, kurie prieš kelis šimtmečius vyko čia, Džunipere, negaliu liautis galvojusi apie raganas. Jos nebuvo antgamtiškos. Jos buvo tokios kaip aš. Kitokios, kaip ir aš.

Aš autistė. Matau dalykus, kurių kiti nepastebi. Girdžiu garsus, į kuriuos kiti nekreipia dėmesio. Kartais jaučiu viską vienu metu. Mąstau apie raganas, kurios neturėjo kas jas apgintų. Ne visi mūsų mažame miestelyje tai suvokia, bet jei ir toliau stengsiuosi, gal kas nors supras. Neleisiu, kad raganos būtų pamirštos. Nes jų istorijose yra šis tas daugiau. Taip pat kaip mano istorijoje.

Ar pavyks Adei pakeisti miestelio gyventojų požiūrį į raganas ir save? Ar kova už raganų teismų aukų atminimą padės įveikti savas problemas?

Elle McNicoll – vaikų knygų autorė iš Škotijos, dabar gyvenanti Londone. Kaip neuroįvairove pasižyminti rašytoja, ji aistringai rūpinasi neįgaliųjų teisėmis ir atstovavimu, be to, būdama mentorė padeda neuroįvairiems studentams Londono universiteto koledže. Kai nerašo, Elle McNicoll dirba redaktore, o laisvu laiku gamina draugams spalvingus vėrinius. „Išskirtinis spindesys“ yra jos pirma knyga. Pagal ją 2023 m. sukurtas televizijos serialas.

„Kai vakare bandau užmigti, mėgstu įsivaizduoti, kad neriu po šaltomis vandenyno bangomis ir plaukiu su rykliu. Mudu tyrinėjame nuskendusių laivų nuolaužas, povandenines olas ir koralų rifus. Visas spalvas plačiose erdvėse. Jokių susibūrimų, stumdymosi ar šnekų. Arba negriebčiau ryklio už nugaros peleko. Mudu tik plauktume greta. Ir netartume nė žodžio. Tik būtume.“

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai