Kai pažvelgsi į viršų

Autorius:
Decur
Vertėjas:
iš anglų kalbos vertė Martyna Bražiūnaitė
Leidėjas:
Dvi tylos
Metai:
2020
Puslapiai:
176
ISBN:
978-609-8232-22-6

O ką jūs matote pažvelgę į viršų?

Nuobodžiaujantis berniukas Lorenzas naujuose namuose atranda seną paslaptingą užrašų knygutę. Ir gyvenimas tampa netikėtai painus bei keistas… Apie tai, kaip skleidžiasi vaiko vaizduotė, pasakoja naujoji argentiniečių iliustruotojo Decur novelė „Kai pažvelgsi į viršų“, dienraščio „The New York Times“ pripažinta geriausia 2020 m. vaikų knyga.

Savamokslis argentiniečių iliustruotojas Guillermo Decurgezas (knygų pasaulyje žinomas Decur slapyvardžiu) savo skaitytojus nukelia į keistai nuostabių vaikiškų svajonių ir košmarų kupiną pasaulį. Telefono ekrane gyventi įpratęs Lorenzo miršta iš nuobodulio kartu su mama atsikraustęs į naujus namus. Tačiau viskas pasikeičia, kai seno rašomojo stalo stalčiuje jam pavyksta aptikti istorijų ir piešinių primargintą užrašų knygelę.

Anot knygos autoriaus, šios paprastos ir jautrios istorijos sėkmė bei pelnytas geriausios pasaulyje knygos vaikams titulas slypi nuoširdume ir žinutėje, kurią jis norėjęs perduoti savo skaitytojams. Kurdamas „Kai pažvelgsi į viršų“ G. Decurgezas sėmėsi įkvėpimo savo paties gyvenimo istorijose.

Mūsų partneriai ir rėmėjai