Kilnieji sukčiai

Autorius:
Agnė Žagrakalytė, Kohyoh Ikeshita
Iliustruotojas:
Kohyoh Ikeshita
Leidėjas:
VšĮ Kultūrinės ir organizacinės idėjos
Metai:
2023

„Kilnieji sukčiai“ – interaktyvus pasakojimas apie japonų konsulo Čiunės Sugiharos ir Nyderlandų diplomato Jano Zwartendijko žygdarbius tarpukario Kaune gelbstint žydus.

Karas, Holokaustas, diplomatija – sudėtingos ir dažnai neįdomios temos jauniems žmonėms. Todėl kartu su rašytoja Agnė Žagrakalyte ir iliustratoriumi Kohyoh Ikeshita sukūrėme interaktyvų pasakojimą.

Skaitytojai galės rinktis ir taip lemti veikėjų likimus: sėkmę ar pražūtį. Pasakojimo metu mus lydės katinas Akio. Tarp daugybės pasakojimo herojų ryškiausi, žinoma, du: Chiune Sugihara (1900–1986) ir Jan Zwartendijk (1896–1976).

Istorija apie Sugiharos ir Zwartendijko žygdarbius žinoma diplomatiniame ir kultūriniame sektoriuose. Tai ryškiausias diplomatinis tiltas tarp Lietuvos ir Japonijos. 2014 m. pirmą kartą vienintelis gyvas Sugiharos sūnus lankėsi Lietuvoje ir grįžo dar 6 kartus. 2015 m. Japonijoje išleistas filmas „Persona Non Grata“, opera „Sempo Sugihara“ pristatyta Lietuvoje. 2017 m. Lietuvoje pradėta rengti „Sugiharos savaitė“. 2018 m. Kaune meno instaliaciją Zwartendijkui pagerbti atidarė Nyderlandų karalius, Lietuvos prezidentas ir Kauno meras. 2020 m. Kaune atidengta skulptūra Sugiharos garbei. Herojiški Sugiharos ir Zwartendijko poelgiai sujungia ne tik daugiau nei keturias šalis, bet ir visą už žmogaus teises ir laisvę tebesikaunantį pasaulį.

Ateityje planuojame išleisti šį kūrinį kitomis kalbomis bei pildyti naujais skyriais.

 

 

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai