Knygų vaikas

Autorius:
Oliver Jeffers, Sam Winston
Vertėjas:
iš anglų kalbos vertė Lora Tamošiūnienė, Indrė Šeputienė
Leidėjas:
Muzikija
Metai:
2018
Puslapiai:
32
ISBN:
978-609-95985-4-3

Aš esu

Knygų vaikas.

Atvykau iš

Papasakoto pasaulio

Maža mergaitė, knygų vaikas, per žodžių jūrą priplaukia berniuko namus. Ji pakviečia leistis drauge į pasakojimų pasaulio nuotykius – ten, kur išmonė ir vaizduotė atveria visas pasaulio galimybes.

Oliver Jeffers sukurti personažai kelia bures ir skrodžia per Sam Winston kerinčius tipografinius tolius. Knygos paveikslėliai sukurti iš lopšinių ir daugiau nei keturiasdešimties žymiausių literatūros tekstų vaikams. „Knygų vaikas“ skatina bet kokio amžiaus skaitytoją atrasti, įsiminti ir perduoti kitam skaitymo patirtį.

Oliver Jeffers ir Sam Winston apie „Knygų vaiką“: „Nuo pat pradžių abu norėjome sukurti šiuolaikiškai papasakotą pasaką, šlovinančią mūsų mėgstamą vaikų literatūros klasiką. Siekėme atskleisti nuostabą, kurią išgyveni pirmą kartą paniręs į klasikinį pasakojimą, bet parodyti ją taip, kaip dar skaitytojai nėra jos patyrę.“

2017 metų tarptautinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje ši odė literatūrai apdovanota kaip pati geriausia grožinės literatūros knyga vaikams.

Oliver Jeffers – menininkas ir pasakotojas, pelnęs daugybę įvairių apdovanojimų. Jo kūryba labai įvairi: knygos, tipografija, figūratyvinė tapyba, meno instaliacijos. Išgarsėjo dėl savitų iliustracijų ir ranka rašyto šrifto, panaudoto ir šioje knygoje. Jo paveikslėlių knygutės,išverstos į daugiau nei trisdešimt kalbų, įkvėpė trumpą filmuką, pelniusį BAFTA apdovanojimą. Ne viena knygelė, taip pat ir ši, paskelbta paklausiausia The New York Times knyga. Kilęs iš Š. Airijos Oliver šiuo metu gyvena Brukline, Niujorke. Dar daugiau jo kūrinių rasite čia: www.oliverjeffers.com ir jo socialinėje paskyroje @OliverJeffers.

Sam Winston – žymus menininkas, vertinamas dėl išskirtinio požiūrio, kad žodžiai yra vizualiojo meno forma. Kūrėjo darbuose dera tipografija, dailė, literatūra, grafika ir daug jausmo. Sam darbai vertinami privačių kolekcininkų, įtraukti į garsiausių pasaulio galerijų, muziejų nuolatines ekspozicijas, pavyzdžiui, Tate‘o galerijoje, Kongreso rūmų bibliotekoje Vašingtone, Moderniojo meno muziejuje Niujorke ir kt. Daugiau kūrinių rasite čia: www.samwinston.com.

Mūsų partneriai ir rėmėjai