Kuri iš jūsų Malala?

Autorius:
Renata Piątkowska
Iliustruotojas:
Maciej Szymanowicz
Vertėjas:
iš lenkų kalbos vertė Birutė Jonuškaitė
Leidėjas:
700 eilučių
Metai:
2018
Puslapiai:
58
ISBN:
978-609-95770-4-3

„Kuri iš jūsų Malala?“ – knyga apie jauniausią Nobelio taikos premijos laureatę.

„Imkime savo knygas ir rašiklius. Tai patys galingiausi ginklai. Vienas vaikas, vienas mokytojas, viena knyga ir vienas rašiklis gali pakeisti pasaulį“. Iš Malalos Jusafzai kalbos JTO atstovų susitikime 2013 m.

„Per susitikimus su vaikais įvairiausiomis progomis klausiu, kurios iš jų teisių yra jiems svarbiausios. Dažnai vaikai nurodo teisę išsakyti savo nuomonę. Kaip tik šitai yra svarbu ir Malalai Jusafzai, mergaitei iš Pakistano. Ji ne tik drąsiai išsako savo nuomonę, bet ir ryžtingai kalba apie kitą esminę teisę – teisę mokytis. Daugelyje šalių lankyti mokyklą yra traktuojama kaip nemaloni būtinybė. Malala ir jos draugės troško mokytis, nes tai buvo vienintelė galimybė susikurti geresnę ateitį.“ Knygos autorė Renata Piątkowska

Malala niekuo nesiskyrė nuo draugių – linksmų, klegančių mokinukių, traukiančių Džastino Byberio dainas. Bet ji vienintelė iš jų skara nesidangstė veido. Argi dėl šios priežasties tiesiai į veidą jai šovė nepažįstamas vyras? Netrukus paaiškėja, kad Malala nėra paprasta paauglė. Savo internetinio dienoraščio puslapiuose ji kovojo už Pakistano mergaičių švietimą ir tuo ne juokais įsiutino talibus. Tai jaudinantis pasakojimas apie kiekviename mūsų slypinčią jėgą. Visada verta kovoti ir padėti silpnesniems. Malala įrodė, kad viena drąsi paauglė gali įkvėpti tūkstančius.

Mūsų partneriai ir rėmėjai