Slaptas radijas

Autorius:
Anja Portin
Iliustruotojas:
Miila Westin
Vertėjas:
iš suomių kalbos vertė Viltarė Urbaitė
Leidėjas:
Alma littera
Metai:
2021
Puslapiai:
286
ISBN:
978-609-01-4739-9

Užburianti ir nepamirštama istorija apie draugystę.

Devynmetis Alfredas gyvena praktiškai vienas. Savo mamos berniukas nėra matęs nuo gimimo, o komandiruotėse užtrunkantis tėtis, rodos, kartais net neprisimena, kad Alfredas egzistuoja. Vieną naktį Alfredas nuseka paskui paslaptingą žmogystą, kuri pro pašto angas kartu su laikraščiais kaišioja ir kitokias gėrybes: obuolius, vilnones kojines, sumuštinius.

Pasirodo, kad toji ekscentriška žmogysta yra Amanda Lehtimaja. Ji turi ypatingą galią – jaučia vienišų ir nelaimingų vaikų atodūsius, todėl jiems kasnakt atneša nedidelių dovanėlių. Pas Amandą Alfredas randa seną radijo siųstuvą, kadaise sukonstruotą rusų fiziko A. S. Popovo. Berniukas, paragintas Amandos, ima kurti ir transliuoti slaptą naktinę radijo laidą užmirštiems vaikams.

Prasideda nepamirštamas nuotykis, kuris pakeičia Alfredo ir daugelio kitų vienišų vaikų gyvenimus.

Įtraukianti ir nuotaikinga, šilta ir švelniai juokinga istorija primena mylimiausių vaikų literatūros klasikų – Astridos Lindgren ir Roalio Dalio – knygas.

Anja Portin (g.1971) – suomių rašytoja, kurios knyga „Slaptas radijas“ 2020 m. buvo apdovanota prestižine Suomijos vaikų ir jaunimo literatūros premija. Teises leisti šią knygą jau įsigijo keturiolika Europos šalių.

Viršelį ir puikias iliustracijas sukūrė suomių dailininkė Miila Westin (g. 1987).

Mūsų partneriai ir rėmėjai