Tirpsta diena kaip ledai: latvių poetai vaikams

Iliustruotojas:
Lina Eitmantytė-Valužienė
Vertėjas:
iš latvių kalbos vertė Vladas Braziūnas, Erika Drungytė, Silvestras Gaižiūnas, Sigitas Geda, Audrius Musteikis, Kristina Vaisvalavičienė, Arvydas Valionis
Leidėjas:
asociacija „Slinktys“
Metai:
2023
Puslapiai:
158
ISBN:
978-609-8286-51-9

Latvių vaikų poezijos antologijoje – daugiau nei keturiasdešimt autorių, pusantro šimto eilėraščių. Ji aprėpia ir šiuolaikinę, ir jau klasika tapusią poeziją, o eilėraščiai atrinkti iš XIX–XXI a. Latvijos vaikų poezijos lobyno. Eilėraščiuose pasakojamos istorijos intriguoja, žadina smalsumą, kviečia kūrybiškai žvelgti į pasaulį.

Viename eilėraštyje šmurkštelėjo kačiukėlė, o kitame – pabiro žirniai. Dar kitame šmirinėja aukso pelė ir skleidžiasi žvaigždelės. Skaitytojams duris atveria Murkliaparkis, tarp puslapių slapstosi krokodilas Bokodilas, vaikštinėja kaukučiai ir Miško Senis. Ir visur aplinkui pritulpiuota.

„Tirpsta diena kaip ledai“ – pirmoji verstinės poezijos vaikams antologija nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos istorijoje – panašaus leidinio nebuvo daugiau nei trisdešimt metų.

„Viliuosi, kad mažiesiems lietuvių skaitytojams ši knyga bus pravarti. Gal ją skaitydami patys pajusite norą rašyti. O gal – kas čia žino – ji įkvėps jus sukurti dar gražesnių už šituos eilėraščių.“ – Karlis Vėrdinis

 

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai