Virtuali vaikų literatūros savaitė 2022: stebuklingosios knygų kūrėjų kelionės

2022 m. gegužės 18 d.
Kokie daiktai atsirastų tavo lagamine, jei jame rinktum prisiminimus iš savo kelionių? Kriauklė ar akmenukas rasti paplūdimyje? O gal – paveikslėlių knyga apie tą šalį? Kokią stebuklingą istoriją kelionėje kiekvienas jų primintų?

Savaitės rengėjai kviečia pradinių klasių mokinius, jų mokytojus ir tėvelius gegužės 23–27 dienomis stebėti Virtualią vaikų literatūros savaitę, kurios metu apie savo kelionių kryptis, matytas šalis ir patirtus nuotykius pasakos knygų kūrėjai: iliustruotojos Greta Alice ir Lina Itagaki, rašytojai Jurga Vilė, Rūta Norkūnė bei Marius Marcinkevičius. Taip pat kūrėjai pasidalins patarimais kaip susikurti savo knygiuką ir pateiks keletą klausimų protmūšiui apie pasaulio šalis.

Trečius metus organizuojamas nuotolinis renginys šiemet skirtas kelionių temai. Kiekvienoje kelionėje, pasak rašytojos Jurgos Vilės, gali susikrauti „vidinį bagažą, kurį paskui galima panaudoti rašant vieną ar kitą knygą“. Kokius bagažus kiekvienas kūrėjas susikrovė sau ir kaip užpildė atsiminimų lagaminus, sužinosite jau visai netrukus.

Virtualios vaikų literatūros savaitės įrašai bus skelbiami LRT mediatekoje ir „Vaikų žemės“ feisbuko paskyroje.

Virtualią vaikų literatūros savaitę organizuoja literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“, projekto partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Projekto draugai leidyklos „Aukso žuvys“, „Tikra knyga“, „Nieko rimto“, „Alma littera“.

Renginio vizualo autorė – iliustruotoja Greta Alice.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai