2018 m spalio mėn. knygos

2018 m. lapkričio 07 d.
Pateikiame informaciją apie naujausius vaikų ir jaunimo literatūros leidinius, remdamiesi Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos elektroniniu leidiniu „Informacija apie Lietuvoje išleistus leidinius, gautus Nacionalinėje bibliotekoje“.

Draugės amžinai / Ana Punset; iš ispanų kalbos vertė Eglė Naujokaitytė. – Vilnius: Alma littera, 2018. – 275 p.: iliustr. – Ciklo „Raudonųjų batelių klubas“ 2-oji knyga. – ISBN 978-609-01-3390-3

Knygos anotacija:

Keturios geriausios draugės – Frida, Liusija, Bėja ir Marta – nekantriai laukia vasaros atostogų. Jos jau seniai suplanavo kelias rugpjūčio savaites praleisti vasaros stovykloje. Tačiau Frida praneša netikėtą žinią – ji negalės vykti kartu!

Atrodo, visi planai žlunga ir taip ilgai lauktas susitikimas neįvyks. Bet neišskiriamos draugės pasiruošusios padaryti viską, kad išgelbėtų savo atostogas. Raudonųjų batelių klubas taip lengvai nepasiduos! Tik ar joms pavyks?

Pavojingi pokštininkai / Mary Amato; iš anglų kalbos vertė Rita Kaminskaitė; iliustravo Ethan Long. – Vilnius: Alma littera, 2018. – 191 p.  iliustr. – Ciklo „Maištingieji broliukai“ 2-oji knyga. – ISBN 978-609-01-3396-5

Knygos anotacija:

Manėte, atsikratėte Maištingųjų broliukų? Tačiau jie sugrįžta. Pasirengę įžengti į mokyklą ir nustatyti ten naujas taisykles.

NAUJOS MOKYKLOS TAISYKLĖS

1. Mokytojai, kurie suskels juokelių, gaus priedą prie atlyginimo.

2. Vaikai, kurie suskels juokelių, gaus šokoladinių keksiukų.

3. Mokytojai, kurie užduos namų darbų, bus išsiųsti į Aliaską vienais apatiniais.

4. Gyvenkite vadovaudamiesi jų posakiais.

NĖRA GERESNĖS DIENOS PRADŽIOS KAIP EITI PUSRYČIAUTI SU KIŠENĖJE PASLĖPTAIS VABALAIS.

Pūkis karalius / Vytautas V. Landsbergis; dailininkė Dalia Karpavičiūtė. – Vilnius: Dominicus Lituanus, 2018. – 24 p.: iliustr. – (Pūkio pasakos; kn. 7). – ISBN 978-609-8227-04-8

Knygos anotacija:

„Pūkis karalius“ – linksmojo lapiuko Pūkio nuotykių tęsinys, kuriame šis neklaužada matuojasi karaliaus karūną ir mokosi, kaip pagarbiai elgtis su kitais.

Ką daryti, jei ant galvos nukrinta karūna, ir staiga pasijauti galintis viską? Štai išmokęs padėti savo mamytei, jaunasis lapiukas Pūkis jaučiasi tarsi tikrų tikriausias karalius. Na o valdovas juk privalo mėgautis karališkomis dovanomis. Tačiau juk nesunku suprasti, jog tikrasis karaliavimas – tai ne naudos ieškojimas sau, o pagalba ir rūpestis kitais. To Pūkis išmoks nuotaikingoje knygelėje „Pūkis karalius“ ir žaisminga istorija pasidalins ir su jaunaisiais skaitytojais.

Vytautas V. Landsbergis yra sukūręs gausybę vaikams puikiai pažįstamų herojų. Kas iš mažųjų nežino arklio Dominyko ar pelytės Zitos, skruzdėlytės Birutės ar briedžio Eugenijaus? Šioje knygelių serijoje rašytojas kviečia susipažinti su nauju veikėju – nenuilstančiu lapiuku Pūkiu.

Vieną kartą miško gūdumoje gimė penki lapiukai. Keturi iš jų buvo rudi smailianosiai išdykėliai, o penktas – tarsi pūkuotas kamuoliukas. Tėvai jį praminė Pūkiu, o vos paaugęs jis leidosi ieškoti nuotykių, kuriuos patirti kviečia ir pačius mažiausius skaitytojus – Pūkio nutikimus aprašančios knygelės skirtos vaikams nuo 2 iki 7 metų.

Knygelėse apie lapiuką Pūkį pasakojamos pamokančios istorijos. Mažasis pūkuotas bičiulis susipažįsta su pasauliu, susiranda draugų, pramogauja, o kasdien išmokstamos pamokos kartais būna linksmos, o kartais – skaudžios ir pamokančios.

Kiekviena iš serijos knygelių siūlo mažiesiems susipažinti su kokia nors konkrečia mus supančio pasaulio įdomybe. Štai vienoje iš jų Pūkis susipažįsta su baidykle lauko pakrašty, o jų draugystė išmoko nenuoramą būti linksmu ir švariu lapiuku. Kitoje knygelėje Pūkis susibičiuliauja su traktoriumi ir sužino kas tai yra ekologija ir kaip būti draugišku aplinkai. Knygelėje „Pūkis karalius“ taip pat mokoma svarbiausių dalykų –  būdamas stipresnis, pirmiausia turi padėti kitiems.

Pirmosios knygelės apie lapiuką Pūkį sulaukė gausybės teigiamų įvertinimų ir iš tėvų, ir iš pedagogų. Čia paprastai ir suprantamai pasakojama apie dalykus, kurių tėvai ir mokytojai nori išmokyti vaikus – draugystę, nuoširdumą ir atjautą.

Žaismingais piešiniais knygelę papuošė Dalia Karpavičiūtė.

Rembo: romanas / Nadja Sumanen; iš suomių kalbos vertė Aida Krilavičienė. – Vilnius: Gelmės, 2018. – 240 p. – (Paribio istorijos). – ISBN 978-609-8168-62-4

Knygos anotacija:

Pagrindinis knygos veikėjas – keturiolikmetis paauglys keistu vardu Rembo. Ir, nors iš pradžių atrodo, kad išstypęs jaunuolis, kurį kamuoja neurologinis aktyvumo ir dėmesingumo sutrikimas, mažai ką bendra turi su raumeningu veiksmo filmų herojumi tuo pačiu vardu, visgi knygos pabaigoje paaiškėja, jog vaikinas turi kur kas daugiau Rembo dvasios, nei atrodė iš pirmo žvilgsnio.

O pradžia buvo išties neguodžianti: tėvas berniuko atsižadėjo dar negimusio, mama susirgo depresija ir negalėjo juo deramai pasirūpinti. Rembo sunkiai pritapo prie bendraklasių, draugai jo šalinosi, nes jis augo kitokioje šeimoje nei visos. Jo namuose retai kada būdavo šviežio maisto, o spintoje nerasdavai dviejų tos pačios poros kojinių, ką jau kalbėti apie švarius drabužius ar mobilųjį telefoną.

Tačiau… viskas pasikeičia vieną vasarą, kai, pasibaigus mokslo metams, Rembo kartu su mama ir jos nauju draugužiu išvažiuoja į vasarnamį ant ežero kranto pas pastarojo tėvus. Štai čia Rembo atranda tikrąją šeimą, besąlygišką meilę ir rūpestį, pirmą sykį gyvenime patiria, ką reiškia, kai juo nuoširdžiai domimasi. Be to, čia jis susipažįsta su šeimininkų anūke bendraamže Lyna, kuri taip pat turi savų skaudulių. Užsimezgusi graži jaunuolių draugystė, atrasti puikūs mylintys žmonės ir darbas žirgyne padeda išgyti Rembo sielai. Viskas tampa įveikiama, net paūmėjusi mamos liga. Po vasaros, patyręs nuoširdžią globą, smagių nuotykių, atradęs daugybę naujų dalykų, pasikeičia ir penkioliktąjį gimtadienį pasitikęs Rembo.

Nadja Sumanen (g. 1975) – suomių rašytoja ir terapeutė. „Rembo“ pelnė jai pripažinimą. Išleistos trys romano laidos. Būdama psichoterapeutė, Sumanen pažįsta daug panašaus į Rembo likimo jaunuolių ir jais tiki. Knyga suteiks vilties tiems, kurie turi tokios patirties kaip Rembo. Ji bus pamokanti visiems skaitytojams.

Baubaimė / Benas Bėrantas, Vilija Kvieskaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2018. – 33 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-532-6

Knygos anotacija:

Kas baisiau: kad kažkas nakčia pagrobė kamuolį ar temstant leistis jo ieškoti į mišką?

O jei sutiksi BAUBĄ?

Voveriukas ir varniukas pasiryžę surasti dingusį kamuolį, net jei teks įveikti ir pačią didžiausią BAUBAIMĘ.

Keliauk po girią, susipažink su jos gyventojais ir mokykis įveikti baimes ir TU!

EDUKACINĖ NAUDA: Jaukiai iliustruota istorija ne tik pralinksmins ir paskatins kurti naujus žodžius, bet ir suteiks progą visai šeimai pasikalbėti apie baimes – juk net ir drąsiausi girios gyventojai ko nors bijo.

Frankas Einšteinas ir antimedžiagos variklis / Jon Scieszka; iliustravo Brian Biggs; iš anglų kalbos vertė Tomas Einoris. – Vilnius: Nieko rimto, 2018. – 184 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-531-9

Knygos anotacija:

– Ir kodėl aš tavęs klausausi? – negalėjo patikėti Vatsonas, traukdamasis kaip galima toliau nuo mūru artėjančio spindulio. Frankas Einšteinas šyptelėjo:

– Pradedam EKSPERIMENTĄ…

Frankas Einšteinas – daugiau nei šiaip berniukas. Jis MOKSLININKAS! Tad nuolat eksperimentuoja ir bando išrasti ką nors naujo. Bet vieno eksperimento metu į laboratoriją trenkia žaibas ir du Franko išradimai – robotai ir – ATGYJA!

Va dabar tai prasidės nuotykiai!

Hekemo viržyno mūšis: romanas / John Flanagan; iš anglų kalbos vertė Viktorija Uzėlaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2018. – 317 p.: iliustr. – Ciklo „Žvalgo mokinys. Priešistorė“ 2-oji knyga. – ISBN 978-609-441-537-1

Knygos anotacija:

– Žinote, kaip mes sakome: „Paprastas lankininkas treniruojasi, kol pataiko. Žvalgas…

– …treniruojasi, kol niekada neprašauna“, – užbaigė keliolika balsų.

Holtas mažumėlę susigėdęs šyptelėjo.

– A, kaip matau, jau girdėjot, – tarė.

Kas dėjosi Araluene, kai Holtas su Krauliu buvo dar jauni žvalgai, o apie Vilį niekas nė nežinojo?

Maištaujantis baronas Morgaratas surinko didžiulę kariuomenę žvėriažmogių kalkarų ir kėsinasi užgrobti visą karalystę. O žvalgai, žinoma, ruošiasi lemiamam mūšiui – kai negali nugalėti priešo jėga ir karių skaičiumi, lieka pasikliauti sumanumu ir drąsa.

Marta Makalynė ir ragana iš griovio / Joanne Owen; iliustravo Tony Ross; iš anglų kalbos vertė Eugenijus Ališanka. – Vilnius: Alma littera, 2018. – 252 p.: iliustr. – ISBN 978-609-01-3429-0

Knygos anotacija:

Kvatotis verčianti stebuklinga istorija, kurioje svarbiausią vaidmenį vaidina raganos ir juokas.

Marta Makalynė (tikrasis vardas Marta Mėlynė) nuolat kelia sumaištį! Ji nieko negali padaryti, nes netikėčiausi dalykai ją tiesiog ištinka.

Mergaitė gyvena mažame Vyšnių Slėnio kaimelyje. Gyvenimas tampa išties audringas, kai vieną dieną pakeliui į mokyklą griovyje ji aptinka susitaršiusią raganą. Grizelda Grizlė išsigandusiai Martai paaiškina, kad ši netyčia iš vartų išlaisvino bjaurų maumą. Grizelda ketina jį sugauti ir grąžinti į vartus, o Marta nori padėti! Tačiau ragana yra gana niurzgli partnerė.

Ar pajėgs Marta, padedama geriausio draugo Džeko (dar žinomo kaip Kiaušinio Galva), sutramdyti maumą ir padaryti įspūdį Grizeldai?

Smagi stebuklinga istorija, kupina energijos ir veiksmo!

Warcross: virtualios realybės žaidimas: romanas / Marie Lu; iš anglų kalbos vertė Rima Rutkūnaitė. – Vilnius: Alma littera, 2018. – 382 p. – ISBN 978-609-01-3398-9

Knygos anotacija:

Milijonams gerbėjų Warcross yra ne tik žaidimas.

Vieniems tai – gyvenimo būdas ir noras pabėgti nuo klaikios tikrovės.

Kitiems – adrenalino troškimas, nenumaldomas noras patirti išgyvenimo euforiją ir galimybė praturtėti.

Emika stebi žaidimą per virtualiuosius akinius. Vienai žaidėjai suklydus, ji įsibrauna į žaidimą ir pavagia jos taškus, kad įstengtų susimokėti nuomą. Tačiau netikėtai Emikos veiksmą pamato visas pasaulis.

Mergina išsigandusi atsijungia. Ji tikisi, kad šio nusikalstamo išpuolio nepastebėjo žaidimo kūrėjas jaunasis milijardierius Hideo. Tačiau klydo…

Ji sulaukia Hideo skambučio ir neabejoja, kad bus suimta už savo darbelius. Tačiau žaidimo kūrėjo pasiūlymas ją šokiruoja – vaikinas siūlo jai dirbti jo šnipe ir išsiaiškinti kitą nelegalų dalyvį, nuolat įsibraunantį į žaidimą ir keičiantį kodus.

Mergina negali atsisakyti. Ji vyksta į Tokiją, kur patenka į šlovės ir turtų pasaulį ir kur susitinka su gražuoliu Hideo, kuriam netrukus pradeda jausti šiltus jausmus…

Tačiau netrukus Emika atskleidžia grėsmingą klastą. Jos pasirinkimas, kuo pasitikėti, gali kainuoti gyvybę, o dalyvavimas pavojingame žaidime neliks be pasekmių.

Pasaulis, kuriame sunku atskirti tikrovę nuo virtualiosios realybės. Įtraukia taip, kad sunku atsiplėšti.

Vėžlys Dūmas: kelio knyga (ne)vaikams / Gytis Norvilas; dailininkė Kristina Norvilaitė. – Kaunas: Žalias kalnas, 2018. – 54 p. : iliustr. – ISBN 978-609-95964-2-6

Knygos anotacija:

Vėžlys Dūmas buvo trenktas. Vieną kartą ant jo nukrito kaštonas, kitą kartą – alyvinis obuolys. Sutrenkimų Dūmas nebijojo, nebijojo ir būti šiek tiek keistas – nei dainavo, nei per virvutę šokinėjo, nei krepšinį žaidė, nevalgė cepelinų ir niekas nebuvo matęs, kad jis žiūrėtų televizorių. Užtat jis mokėjo saugoti paslaptis ir turėjo svajonių – išmokti važiuoti dviračiu ir… pamatyti ledkalnį.

„Vėžlys Dūmas“ – smagi knyga, kurioje yra vietos operai ir futbolui, juokams ir susimąstymui. Knyga apie lėtą kelionę svajonės link.

Gytis Norvilas – vienintelis autorius Lietuvoje, kurio knygos net dukart, 2012 ir 2017 metais, pelnė kūrybiškiausios metų knygos titulą. O dabar jis parašė vaikams!

„Ši vėžlio istorija yra lėta ir iškalbinga. Čia ir sapnų realybė, ir realaus gyvenimo sąlygiškumas; tie klodai ragina ir skatina į gyvenimą žvilgtelti šiltai, atlaidžiai.“ Rašytoja Gintarė Adomaitytė

Maži eilėraščiai mažiems / Marius Marcinkevičius, Rasa Jančiauskaitė. – Vilnius: Tikra knyga, 2018. – 36 p.: iliustr. – ISBN 978-609-8142-43-3

Knygos anotacija:

Geriausia knyga vaikystėje – poezijos. Poezijos ritmai ir rimai tarsi sutampa su slaptais vaikystės pasaulio virpesiais, o mažieji ypač imlūs pagal tam tikrus dėsnius surikiuotų žodžių skambesiui. Visa vaikystė skamba kaip eilėraštis – skaičiuotės, dainelės, rimuotos mįslės. Ši Mariaus Marcinkevičiaus knyga parašyta pagal geriausias klasikinės lietuvių poezijos vaikams tradicijas, ypač sklandžiai surimuota ir tiks vertinantiems skaidraus paprastumo bei žaismingos gelmės derinį. Ji patiks visiems, mėgusiems Sigito Gedos, Justino Marcinkevičiaus ir Eduardo Mieželaičio eilėraščius patiems mažiausiems. „Maži eilėraščiai mažiems“ dvelkia namų jaukumu, mamos glėbiu ir būsena, kada užtenka tik „būt būt“. Geriausia būti – su tėveliais ir knyga. Tad paklausykit mažyčio nykštuko, rašančio mažyčius eilėraščius mažyčiams vaikams prašymo – paskaitykit juos kartu! Tai geriausia, ką galite nuveikti šį vakarą!

Rasa Jančiauskaitė – iliustruotoja, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos lektorė. 2018 m. iliustratorės sukurta knyga „Summa“ laimėjo 1-ąją vietą „Sharjah Exhibition for Children’s Book Illustration“.

Marius Marcinkevičius – 5 knygų vaikams autorius.

Apie raganos Šiokiostokios vaikus: pasaka / Tomas Dirgėla; dailininkė Dalia Karpavičiūtė. – Vilnius: Dominicus Lituanus, 2018. – 80 p.: iliustr. – ISBN 978-609-8227-06-2

Knygos anotacija:

Būna vaikų šiokių, būna ir tokių, bet raganos Šiokiostokios vaikai yra ir šiokie, ir tokie. Su savo vaikiškom bėdom bėdelėm, su savo norais noreliais jie keliauja per knygos puslapius ir bando įveikti save – per daug nenorėti, per daug nebijoti, o kartais pagelbėti kitiems. Kur dar pikta laumė, sugadinanti visą gražią istoriją!

Knygoje tęsiasi šiokitokiausi nuotykiai, kuriuos skaitytojai jau pamėgo 2015 m. Metų knygos rinkimuose nominuotoje pasakoje „Apie raganą Šiokiątokią”.

Atkeliauja ponas Butinukas! / Jaume Copons ir Liliana Fortuny; vertė Laura Stašaitytė. – Vilnius: Apkabink mėnulį, 2018. – 125 p.: iliustr. – (Agus ir monstriukai; 1). – ISBN 978-609-95871-6-5

Knygos anotacija:

Labas, mano vardas Agus. Tu dar nežinai, bet netrukus mes tapsime gerais draugais. Leiskis kartu su manimi ir mano naujais bičiuliais – geraisiais knygų monstriukais – į nepamirštamus nuotykius!

Iš pirmo žvilgsnio Agus – paprastas berniukas. Jis nemėgsta tvarkytis, yra išdykęs ir vis pamiršta, kas užduota namų darbams. Tačiau netikėtai susipažinus su knygų monstriuku Butinuku, jo gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Ir kas galėtų pagalvoti, kad vakarais Agus savo noru skaitys vaikų literatūros klasiką ir ja mėgausis? Nepamirštamuose nuotykiuose atsiskleidžia geriausios berniuko savybės – jautrumas, draugiškumas, empatija, smalsumas ir noras padėti kitiems. Ši nuotaikinga, komikso stiliumi parašyta knygų serija jau pavergė 15 šalių skaitytojų širdis, ir jie nekantraudami laukia naujų Agaus ir monstriukų nuotykių.

Jūsų rankose pirmoji serijos knyga. Ji skatina pamilti klasikinę literatūrą, perteikia teigiamus elgesio modelius, ugdo humoro jausmą ir atradimo džiaugsmą.

Nevermūras: Morganos prakeiksmas ir Vunderio draugija / Jessica Townsend; iš anglų kalbos vertė Daumantas Gadeikis. – Vilnius: Alma littera, 2018. – 364 p. – ISBN 978-609-01-3454-2

Knygos anotacija:

Hario Poterio ir Persio Džeksono skaitytojams.

Morgana gimė pačią nelaimingiausią dieną, kokią tik vaikas gali gimti. Ją kaltina dėl visų vietinių nelaimių, nuo krušų iki širdies smūgių. Dėl prakeikimo ji yra pasmerkta mirti savo vienuoliktojo gimtadienio vidurnaktį.

Tačiau gimtadienio išvakarėse pasirodo keistas nematytas raitelis. Jis paima mergaitę į slaptą stebuklingą miestą, vadinamą Nevermūru.

Nevermūre Morgana sužino, kad ji išrinkta dalyvauti čia vykstančiame konkurse. Laimėtojai įstoja į pačią garbingiausią miesto organizaciją – Vunderio draugiją. Ši organizacija leidžia visam laikui likti saugiame Nevermūre. Bet prieš tai Morgana turi įvykdyti keturis sunkius ir pavojingus išbandymus ir įveikti šimtus kitų vaikų. Kitaip jai teks išvykti iš miesto ir pasitikti savo mirtiną likimą.

Jaudinantis, kerintis, kupinas nuostabiausios fantazijos pasaulis pritraukia nuo pirmojo puslapio ir nepaleidžia iki pat paskutinio žodžio.

Mūsų partneriai ir rėmėjai