2020 m. Batchelder apdovanojimas – „Rudaliui“

2020 m. sausio 28 d.
Norvegų rašytojo Håkon Øvreås ir iliustratoriaus Øyvind Torseter knyga „Rudalius“ pelnė 2020 m. Batchelder apdovanojimą, kurį Amerikos bibliotekų asociacija kasmet teikia už geriausią knygą vaikams, per pastaruosius metus išverstą į anglų kalbą ir išleistą JAV.

„Rudalių“ nuo 2017 m. galime skaityti ir lietuviškai – šią knygą iš norvegų į lietuvių kalbą išvertė Nora Strikauskaitė, išleido „Tikra knyga“. Po metų lietuviškai pasirodė ir antra serijos knyga „Juodulis“.

Apdovanojimas pavadintas vaikų bibliotekininkės Mildred L. Batchelder vardu. Nuo 1936 m. ji buvo Amerikos bibliotekų asociacijos vaikų knygų ambasadorė ir skatino geriausios vaikų literatūros vertimus.

Į lietuvių kalbą yra išversta ir daugiau kūrinių, pelniusių šį apdovanojimą. Tai Bjarne Reuter „Busterio pasaulis“, Astrid Lindgren „Ronja plėšiko duktė“, Erich Kästner „Mažasis žmogeliukas“.

2019 m. Batchelder apdovanojimu buvo įvertintas ir lietuvių autorių – Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės – knygos „Laimė yra lapė“ vertimas į anglų kalbą.

 

 

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai