Agnės Nananai iliustracijų paroda

2020 m. lapkričio 03 d.
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvėse galima susipažinti su grafikės, iliustruotojos Agnės Nananai darbų paroda.

Šioje parodoje autorė pristato iliustracijas, sukurtas Mariaus Marcinkevičiaus knygai „Kaip Pelėdžiukas iš namų pabėgo“. Lankytojai galės pamatyti tiek užbaigtas iliustracijas, esančias knygoje, tiek skirtingus iliustracijų kūrimo etapus ir eskizus. Visos jos buvo kurtos ranka naudojant spalvotus ir paprastus pieštukus, akvarelę, guašą, o vėliau komponuotos ir tvarkytos pasitelkiant kompiuterio programas. Kai kurie knygos atvartai, pasak autorės, buvo perpiešti 2 ar 3 kartus, kol rezultatas atitiko galutinę idėją.

Agnė Nananai (Kananaitienė) – kūrybininkė, tekstų ir knygų iliustruotoja, jau yra iliustravusi 17 knygų vaikams. Kiekvienai knygai mėgsta pasirinkti vis kitą piešimo priemonę: piešia pieštuku, markeriu, dažais, todėl vizualiai jos atrodo skirtingos. Iliustruodama knygas siekia vaiką sudominti detalėmis, kad atsivertęs knygą jis turėtų ką tyrinėti ir kuo stebėtis, taip pat jai svarbu papildyti tekstą savo vaizdinėmis improvizacijomis.

Paroda veiks iki 2021 m. sausio 4 d.

Vieta: Nacionalinė biblioteka, Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvės (I aukštas).

Parodą aplankyti galima Vaikų ir jaunimo literatūros departamento darbo metu.

Įėjimas laisvas.

Svarbu! Laikantis saugumo reikalavimų lankytojų skaičius ribojamas. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, neįleidžiami. Privaloma dėvėti apsaugines veido priemones. Atsiprašome už nepatogumus.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informacija

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai