Apie vaikų knygos dieną – LRT klasikos laidoje „Ryto allegro“

2019 m. balandžio 02 d.

 

Tarptautinės vaikų knygos dienos proga balandžio 2 d. LRT klasikos laidoje „Ryto allegro“ daug dėmesio skirta vaikų literatūrai ir šiai dienai paminėti. Laidoje dalyvavo doc. dr. Kęstutis Urba, IBBY Lietuvos skyriaus pirmininkė Inga Mitunevičiūtė, rašytoja Neringa Vaitkutė bei literatūrologė Danguolė Šakavičiūtė.

Dr. K. Urba papasakojo apie Tarptautinę vaikų knygos dieną, jos svarbą, tradicijas ir praktikas, Kęstučio Kasparavičiaus šiai progai sukurtą plakatą bei kreipimąsi į pasaulio skaitytojus, taip pat pristatė savo sudarytą leidinį „Mokiniams rekomenduojamos knygos 1–10 klasei“.

Prisijungusi prie tiesioginio eterio telefonu I. Mitunevičiūtė papasakojo, ką šiuo metu veikia būdama Bolonijos vaikų knygų mugėje. Ši mugė yra vienas pagrindinių tarptautinių renginių, skirtų vaikų literatūros leidybai ir su ja susijusioms kūrybinėms industrijoms.

Laidos metu skambėjo pokalbio įrašas su rašytoja N. Vaitkute, kuri interviu metu buvo ką tik gavusi Prano Mašioto premiją už geriausią 2018 m. knygą vaikams „Klampynių kronikos“.

Taip pat laidoje kalbinta D. Šakavičiūtė, kuri apžvelgė praėjusių metų vaikų literatūros pasiekimus ir tendencijas.

Kviečiame pasiklausyti laidos įrašo LRT mediatekoje (nuo 56:20 iki 1:33).

 

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai