Atrinkta iliustruotoja, vyksianti į Bolonijos vaikų knygų mugę

2019 m. kovo 27 d.
Lietuvos kultūros institutas praneša, kad iliustruoja Vilija Kvieskaitė atrinkta dalyvauti tarptautinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje, vyksiančioje šių metų balandžio 1–4 dienomis.

Lietuvos kultūros institutas kasmet pristato išskirtines Lietuvos autorių sukurtas knygas vaikams Bolonijos vaikų knygų mugėje, o taip pat suteikia galimybę pradedantiesiems knygų kūrėjams dalyvauti svarbiausiame pasaulyje vaikų knygų leidybai skirtame renginyje ir susipažinti su leidybos tendencijomis, megzti dalykinius ryšius bei pristatyti savo kūrybą leidybos specialistams. 2019 metais atrankai dokumentus pateikė 16 pradedančiųjų iliustruotojų.

Šiai metais į mugę vykstanti iliustruotoja, grafikos dizainerė V. Kvieskaitė 6 metus kūrė iliustracijas leidyklos „Nieko rimto“ leidžiamiems atvirukams ir suvenyrams, maketavo jos leidžiamas knygas. Šiuo metu iliustruotoja dirba dizaino studijoje, reziduoja Užupio Meno inkubatoriuje, kur tęsia kūrybinę veiklą, susijusią su grafiniu dizainu ir iliustracija.

2017 m. išleista pirmoji V. Kvieskaitės iliustruota Beno Bėranto knyga vaikams „Riešutortas“, 2018 m. pasirodė ir antrasis šio dueto kūrinys – „Baubaimė“. „Abi knygos buvo šiltai sutiktos skaitytojų, kartu su rašytoju surengėme nemažai kūrybinių dirbtuvių ir pristatymų vaikams. Kūryba vaikams man labai artima ir ketinu toliau tobulėti ir dirbti šioje srityje, šiais metais taip pat planuojame išleisti naują paveikslėlių knygą. Galiu pasidžiaugti, kad knyga „Riešutortas“ sulaukė ir tarptautinės sėkmės – jau numatyta jos leidyba Prancūzijoje bei Vokietijoje šių metų pavasarį ir rudenį, – pasakoja V. Kvieskaitė. – Bolonijos knygų mugės metu vykstantis Tyliosios knygos konkursas yra puiki vieta iliustruotojams būti pastebėtiems. Turiu tikslą ateinančiais metais dalyvauti šiame konkurse, tad galimybė gyvai pamatyti konkursinių darbų parodą, vyraujančias tendencijas būtų labai pravartus ir įkvepiantis dalykas“.

Vilijos Kvieskaitės iliustruotos knygos
Vilijos Kvieskaitės iliustruotos knygos

Lietuvos kultūros instituto kvietimu į Bolonijos vaikų knygų mugę jau vyko iliustruotojas Karolis Strautniekas (2014), tarptautinės sėkmės sulaukusios knygos „Laimė yra lapė“ iliustruotoja Aušra Kiudulaitė ir knygų kūrėjas Tomas S. Butkus (2015), „Kaip drambliai ėjo į svečius“ ir „Istorijos skanėstai“ iliustracijų autorė Inga Dagilė (2016), „Milžino mažylio“ autorė Kotryna Zylė (2017), viena iš komiksų knygos „Sibiro haiku“ kūrėjų Lina Itagaki ir iliustruotoja Rasa Jančiauskaitė, kurios knyga „Summa“ pernai pelnė 1-ąją vietą literatūros festivalio „Sharjah Children’s Reading Festival“ apdovanojimuose.

Šiais metais R. Jančiauskaitės sukurtos iliustracijos Mariaus Marcinkevičiaus knygai „Maži eilėraščiai mažiems“ atrinktos į Bolonijos knygų mugės konkursinę iliustruotojų parodą „Illustrators Exhibtion“.

Daugiau iliustruotojos V. Kvieskaitės darbų galite pamatyti paspaudę šią nuorodą.

Kultūros instituto informacija

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai