Bežodės knygos: kas tai? (edukacinis vaizdo įrašas)

2019 m. gruodžio 04 d.
Bežodės knygos Lietuvoje dar gana naujas ir retas reiškinys. Vaikų literatūros specialistė Inga Mitunevičiūtė vaizdo įraše pristato bežodes knygas (dar kartais vadinamas tyliosiomis), jų istoriją, ypatybes ir skaitymo strategijas.

„Bežodės knygos niekada neprimeta istorijos skaitytojui, tik suteikia pagrindą ir visišką laisvę susikurti ją pačiam“, – teigia I. Mitunevičiūtė.

Įrašo pabaigoje lektorė pademonstruoja, kaip galima skaityti bežodę knygą. Tam ji pasirinko Ievos Babilaitės knygą „(Ne)vienas“.

Kasdien vis labiau skubančiame pasaulyje neretai ieškoma aiškios, trumpos ir kokybiškos informacijos. Reaguodami į tai Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka sumanė pasiūlyti 15–25 minučių edukacinių vaizdo įrašų tėvams, mokytojams, bibliotekininkams ir kitiems besidomintiems skaitymo skatinimu bei vaikų literatūra. Šie vaizdo įrašai yra projekto „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ dalis.

Projektas „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ gimė 2016 m. rudenį. Tai įvairių renginių – pokalbių, diskusijų, paskaitų, pristatymų, edukacijų – ciklas, kuriame pristatomos, analizuojamos ir aptariamos vaikų literatūros pasaulio bei skaitymo skatinimo aktualijos, problemos bei naujienos. Renginiuose dalyvauja savo srities profesionalai: mokslininkai, vaikų literatūros kritikai, mokytojai, bibliotekininkai, rašytojai, vertėjai, dailėtyrininkai, leidėjai ir kt.

Visi ciklo renginiai yra filmuojami, dažniausiai ir transliuojami tiesiogiai, o jų įrašai viešai skelbiami Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos youtube.com kanale.

Išsamų visų įvykusių pokalbių sąrašą galima rasti IBBY Lietuvos skyriaus svetainėje ibbylietuva.lt. Projekto rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.

Vaizdo įrašas:

 

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai