Dainuojantys vaikų rašytojai pristato meilės dainą knygai

2022 m. sausio 17 d.
Prieš trejetą metų susibūrusi vaikų rašytojų muzikos grupė „Knygų vaikai“ įgyvendino savo svajonę – įrašė pirmąją dainą. Nors grupės koncertuose be galo populiarus kūrinys „Mes mėgstam knygą“ pirmiausia skirtas jauniesiems knygų mylėtojams, singlas tikrai pakels nuotaiką ir humoro bei meilės skaitymui nestokojantiems suaugusiesiems.

„Koncertų bibliotekose, mokyklose ir užsienio lietuvių bendruomenėse tikrai netrūko, bet norėjosi žengti dar vieną žingsnį į priekį mūsų grupės gyvenime“, – apie pirmojo įrašo mintį sako vienas „Knygų vaikų“ įkūrėjų, vokalistas ir sempleriu grojantis vaikų rašytojas Tomas Dirgėla. Drauge su juo šią grupę subūręs kitas populiarus knygų vaikams kūrėjas Virgis Šidlauskas tikina, kad sprendžiant, kuri „Knygų vaikų“ daina turėtų tapti pirmuoju įrašu, ilgai sukti galvų nereikėjo, „nes ši daina koncertuose patinka visiems – pagal jos ritmą šokinėja ir maži, ir dideli, o reikiamu metu iš visų plaučių sušunka tą mielą žodį – knygą!“ V. Šidlauskas single groja elektrine gitara ir dainuoja.

Žmogui orkerstrui, jaunimui rašančiam Justinui Žilinskui studijoje teko pabūti ir… šunimi! Rašytojas tikisi, kad įrašo kūrime praleistą laiką pavyko perteikti ir dainos nuotaikoje: „Pats įrašymo procesas buvo nepaprastai linksmas – teko ne tik groti pučiamaisiais vargonėliais ir dainuoti, bet ir paloti. Pasirodo, pavyko puikiai, nes klausantiems dainos šuo skamba labai tikroviškai. O ir mintis įterpti lojimą kilo visai netikėtai – galvojant, kaip šį kūrinį būtų galima paįvairinti.“

Mažiausiems skaitytojams paveikslėlių knygas rašantis ir bosine ukulele grojantis Benas Bėrantas nekantrauja, kaip debiutinį singlą priims ir patys jauniausieji, dar tik pradedantys knygų skaitytojai: „Tikiuosi, kad įsimintiną priedainį vaikai kartos ir dainai pasibaigus, o jei dar ims pagal ją šokti – tam daina puikiai tinka – tuomet išvis puiku!“

„Knygų vaikų“ dainą įrašinėjo didelę patirtį sukaupęs žinomas muzikos prodiuseris Germanas Skoris. Jis padėjo ir savo patarimais, ir pagalba dirbant prie kūrinio aranžuotės. „Esu daug dirbęs su įvairiais žanrais ir atlikėjais, bet rašytojus savo studijoje matau išties retai! Kurti vaikams yra visada labai smagu, nes galima būti šiek tiek išprotėjusiam ir laisvai fantazuoti. Taip dainoje atsirado šuo, autobuso pranešėja ir net robotas. Kita vertus, vaikų neapgausi – jie supras, jeigu tai, ką darai, yra nenuoširdu, – taigi turi dainuoti ir groti iš širdies. Manau, šiems rašytojams tai puikiai pavyko!“ – sako G. Skoris.

Šiandien muziką vaikams dažniausiai atlieka bardų muzikos atlikėjai arba vaikų popchorai. Sukurti kitokio stiliaus dainą „Knygų vaikus“ įkvėpė noras vaikus sudominti skaitymu netradiciniu būdu – per muziką. Grupės nariai teigia, kad jauniesiems klausytojams bus nesunku įsiminti priedainio žodžius ir šėlti šokio ritmu, skambant akustiniams, elektroniniams instrumentams ir vaikų balsams, kuriuos pridėjo Balsių progimnazijos popchoras „Balsiukas“.

Šiuo metu daina pasiekiama „Youtube“ bei muzikos platformose „Spotify“, „Apple Music“ ir „Pakartot“. Artimiausiu metu „Knygų vaikai“ savo singlui ketina sukurti ir vaizdo klipą.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai