Diskusija apie Vilnių vaikų ir paauglių literatūroje

2023 m. spalio 12 d.
Spalio 23 d.,  pirmadienį, 18 val. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia visus į diskusiją „Vilnius vaikų ir paauglių literatūroje“.

Joje dalyvaus ir apie Vilnių kūryboje bei gyvenime kalbėsis rašytojai Akvilina Cicėnaitė, Unė Kaunaitė, Justinas Žilinskas, gidė, edukatorė, pažintinių knygų vaikams autorė Rūta Norkūnė ir vaikų literatūros tyrėja Asta Plechavičiūtė.

Vilniaus 700 metų jubiliejus yra puiki proga su kūrėjais ir tyrėjais pasikalbėti apie grožinių bei pažintinių knygų, kuriose minimas, aptariamas Vilnius, tendencijas, autorių ir tyrėjų asmeninį santykį su šiuo miestu, kūrybinius planus ir kt. Kviečiama kartu prisiminti, aptarti ir dar kartą perskaityti „Mano Vilnius mano“, „Niujorko respublika“, „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja“, „Sudie, rytojau“ ir kitas knygas, kuriose Vilnius – ne tik veiksmo vieta, bet kartais ir dar vienas knygos veikėjas.

Renginys yra Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos finansuojamos Skaitymo skatinimo programos dalis.

Pokalbį moderuos „Vilnius UNESCO literatūros miestas“ direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.

Renginys vyks Nacionalinės bibliotekos Renginių erdvėje (III a.) (Gedimino pr. 51, Vilnius). Renginio tiesioginę transliaciją galėsite stebėti Nacionalinės bibliotekos „Youtube“ paskyroje.

Diskusijos partneris: VšĮ „Vilnius UNESCO literatūros miestas“.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informacija

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai