Diskusija „Vaikų literatūros kūrėjas: įvaizdis ir siekiai“ (vaizdo įrašas)

2019 m. gruodžio 06 d.
Vaikų literatūros kūrėjai vis labiau matomi viešojoje erdvėje: jie nuolat dalyvauja susitikimuose su skaitytojais bibliotekose ir mokyklose, noriai dalija įvairius interviu, internete atvirauja ne tik apie kūrybą, bet ir asmeninį gyvenimą, galiausiai patys užsiima savo knygų reklama ir sklaida.

2019 m. gruodžio 4 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko diskusija apie vaikų literatūros kūrėjų įvaizdį. Nagrinėta, ar kūrėjai sąmoningai dirba su savo įvaizdžiu, ką reiškia būti rašytoju, ko siekiama vienokia ar kitokia komunikacija, ar tai teigiamai veikia vaikus ir paskatina skaityti daugiau, kaip kūrėjų viešąją komunikaciją vertina komunikacijos specialistai ir kt.

Renginyje dalyvavo vaikų ir paauglių rašytojai Ilona Ežerinytė ir Tomas Dirgėla, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos bibliotekininkė ir mokytoja Edita Šlekienė, reklamos projektų kūrybos vadovė, reklamos mokyklos „The Atomic Garden Vilnius“ dėstytoja, tinklaraščio „Ū ilgoji“ įkūrėja ir autorė Aistė Jūrė. Pokalbį moderavo Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus vadovė bei IBBY Lietuvos skyriaus pirmininkė Inga Mitunevičiūtė.

Tomas Dirgėla, Ilona Ežerinytė, Inga Mitunevičiūtė. Nuotr. Vygaudo Juozaičio
Tomas Dirgėla, Ilona Ežerinytė, Inga Mitunevičiūtė. Nuotr. Vygaudo Juozaičio

Diskusija „Vaikų literatūros kūrėjas: įvaizdis ir siekiai“ yra renginių ciklo „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ dalis. Cikle pristatomos, analizuojamos ir aptariamos vaikų literatūros pasaulio aktualijos, problemos bei naujienos. Renginiai skirti mokytojams, bibliotekininkams, dėstytojams, skaitymo skatinimo specialistams, studentams ir visiems kitiems besidomintiems vaikų literatūra bei vaikų skaityba.

Edita Šlekienė, Aistė Jūrė. Nuotr. Vygaudo Juozaičio
Diskusijos dalyvės Edita Šlekienė, Aistė Jūrė. Nuotr. Vygaudo Juozaičio

Visi ciklo renginiai filmuojami ir viešai prieinami Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos youtube.com kanale, siekiant, kad profesionali vaikų literatūros kritika ir refleksija pasiektų kuo daugiau specialistų ir besidominčiųjų.

Projektą rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Įrašas:

 

 

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai