Dr. Jolitos Liškevičienės paskaita: kokias paveikslėlių knygas verta skaityti ir kurių reikėtų vengti?

2018 m. lapkričio 28 d. Pradžia: 18:00 Trukmė: 2 val. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (Gedimino pr. 51, Vilnius)

Vaikų knygos sunkiai įsivaizduojamos be iliustracijų, tik kaip atskirti vertingas iliustracijas, praturtinančias knygą ir ugdančias vaiką, nuo prastesnių? Lapkričio 28 d. 18 val. kviečiame į Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (III a.) vyksiančią menotyrininkės dr. Jolitos Liškevičienės paskaitą „Kokias paveikslėlių knygas verta skaityti ir kurių reikėtų vengti?“

Paskaitos tikslas – pristatyti puikias Lietuvos autorių sukurtas vaikų knygų iliustracijas, kurios praplečia tekstą, suteikia jam turiningą vizualią kalbą, o kai kada net paverčia knygą tikru meno kūriniu. Paskaitoje bus kalbama apie vertingiausius paskutinio dešimtmečio vaikų knygos pavyzdžius ir aptariamos tos iliustracijos, kurios formuoja ir ugdo vaiko skonį, fantaziją, skatina jį mąstyti. Taip pat bus aiškinamasi, kada iliustracijos kalbasi su tekstu ir vienas kitą papildo, taip sukurdami dar vieną prasmę, o kada iliustracijos užgožia tekstą, ima dominuoti jų vienodumas ir skurdi meno kalba.

Paskaita yra renginių ciklo „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ dalis, visi šio ciklo renginiai yra filmuojami, o jų įrašai viešai prieinami Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos youtube.com kanale adresu www.youtube.com/user/nbiblioteka.

Ciklą organizuoja Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Mūsų partneriai ir rėmėjai