Dr. Jolitos Liškevičienės paskaita „Kokias paveikslėlių knygas verta skaityti ir kurių reikėtų vengti?“(vaizdo įrašas)

2018 m. lapkričio 29 d.
Vaikų knygos sunkiai įsivaizduojamos be iliustracijų, tik kaip atskirti vertingas iliustracijas, praturtinančias knygą ir ugdančias vaiką, nuo prastesnių? 2018 m. lapkričio 28 d. 18 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje menotyrininkė dr. Jolita Liškevičienė skaitė paskaitą „Kokias paveikslėlių knygas verta skaityti ir kurių reikėtų vengti?“
Vygaudo Juozaičio nuotr.
Vygaudo Juozaičio nuotr.

Paskaitos tikslas – pristatyti puikias Lietuvos autorių sukurtas vaikų knygų iliustracijas, kurios praplečia tekstą, suteikia jam turiningą vizualią kalbą, o kai kada net paverčia knygą tikru meno kūriniu. Paskaitoje kalbėta apie vertingiausius paskutinio dešimtmečio vaikų knygos pavyzdžius ir aptartos tos iliustracijos, kurios formuoja ir ugdo vaiko skonį, fantaziją, skatina jį mąstyti. Taip pat aiškintasi, kada iliustracijos kalbasi su tekstu ir vienas kitą papildo, taip sukurdami dar vieną prasmę, o kada iliustracijos užgožia tekstą, ima dominuoti jų vienodumas ir skurdi meno kalba.

Paskaita yra renginių ciklo „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ dalis, visi šio ciklo renginiai yra filmuojami, o jų įrašai viešai prieinami Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Youtube kanale.

Vygaudo Juozaičio nuotr.
Vygaudo Juozaičio nuotr.

Ciklą organizuoja Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Paskaitos įrašą žiūrėkite čia:

 

 

 

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai