Festivalio „Poezijos pavasaris 2024“ premiją už poeziją vaikams pelnė Česlovas Navakauskas

2024 m. gegužės 28 d.
Gegužės 26 d. Vilniaus rotušėje vykusio tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2024“ baigiamojo vakaro metu apdovanoti festivalio laureatai ir prizininkai.

60-ąjį kartą organizuoto festivalio apdovanojimą už poeziją vaikams pelnė poetas Česlovas Navakauskas. Jam premija skirta už eilėraščių knygas vaikams „Aibė raibė begalinė“ ir  „Žiogas. Elementorius“ (abi išleido „Alma littera“, 2022).

Apdovanojimą laureatui įteikė Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė. „Labai džiaugiamės, kad per „Poezijos pavasarį“ yra skiriamas dėmesys ir vaikų literatūrai. Tai yra labai svarbu, nes toks jausmas, kad dažnai rašantys vaikams poetai tarsi lieka paribyje. <…> Aš tikiu, kad vaikams gera poezija yra labai didelė vertybė, nes ji padeda lavinti literatūrinį skonį nuo mažens“, – kalbėjo pirmininkė.

Česlovas Navakauskas pelnė festivalio „Poezijos pavasaris 2024“ premiją už eilėraščių knygas vaikams „Aibė raibė begalinė“ ir  „Žiogas. Elementorius“ (abi išleido „Alma littera“, 2022)
Česlovas Navakauskas pelnė festivalio „Poezijos pavasaris 2024“ premiją už eilėraščių knygas vaikams „Aibė raibė begalinė“ ir  „Žiogas. Elementorius“ (abi išleido „Alma littera“, 2022)

Praėjusiais metais „Poezijos pavasario“ premija už poeziją vaikams skirta Vladui Braziūnui už eilėraščių knygą „Kuosos Kro namai ir atvirkščiai“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2022). Anksčiau šią premiją yra pelnę poetai Dainius Gintalas („Duokit kelią Begemotui!!!“), Daiva Čepauskaitė („Baisiai gražūs eilėraščiai“), Ramutė Skučaitė („Aš esu kas – kas?“), Sigitas Poškus („Pusryčių skaitiniai“ ir „Pietų skaitiniai“), Alma Karosaitė („Kaip išnešti uodegytę?“ ir „Asilėlis Benas svajonių žirgyne“) ir kiti.

„Poezijos pavasaris“ – iškiliausias tarptautinis literatūrinis Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo organizuojamas renginys, šiais metais surengtas jau 60-tą kartą. Festivalis vyko gegužės 12–26 d., jo metu organizatoriai kvietė į 136 renginius.

Ilgametė seniausio literatūros festivalio istorija ir jaunų poetų kuriamos naujos tradicijos patvirtina, kad „Poezijos pavasaris“ išsaugojo gyvybę, galią tęstis, išlieka aktualus ir laukiamas, įdomus visoms skaitytojų kartoms.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai