Festivalyje „Sostinės dienos 2021“ įsikurs Jaunųjų skaitytojų palapinė

2021 m. rugpjūčio 26 d.
Didžiausias kultūros renginys Vilniaus knygų mugė pirmą kartą stato Jaunųjų skaitytojų palapinę festivalyje „Sostinės dienos 2021“. Rugsėjo 3–5 dienomis palapinėje įsikurs ir šventės lankytojų lauks nemokami gyvi susitikimai su knygų kūrėjais.

Kūrybines dirbtuves ves grupė „O!“: Ieva Babilaitė, Rasa Jančiauskaitė, Aušra Kiudulaitė, knygų kūrėjos Lina Itagaki, Kotryna Zylė, Monika Vaicenavičienė, Inga Dagilė, Agnė Nananai ir kiti aktyviai kuriantys Lietuvos iliustruotojai ir knygų autoriai. Miesto šventės dalyviai taip pat kviečiami apžiūrėti knygiukų parodą, dalyvauti orientaciniuose žaidimuose „Perskaityk Vilnių“ ir „Trys Vilniaus pilys“. Vilniaus knygų mugės Jaunųjų skaitytojų palapinė iškils „Knygų aikštėje“, greta Arkikatedros varpinės.

Kiekvieną dieną rašytojų ir iliustruotojų duetai ves kūrybines dirbtuves „Knygiukai – į pagalbą vaikams“, kuriose mokys pasigaminti knygiukus. Kas tie knygiukai? Juos sukūrė 2020-ųjų vasarą susibūrę 55 Lietuvos vaikų knygų kūrėjai, kurie norėjo padėti išsaugoti vaikų ir juos auginančių šeimų emocinę gerovę sudėtingu pandemijos laikotarpiu. Taip gimė nemokamai internetu parsisiunčiamos knygelės – rašytojo ir iliustruotojo poros sutvertos trumpos istorijos.

Visomis dienomis veiks knygiukų paroda. Kūrėjus vienijantį projektą sumanė Vaikų ir jaunimo literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ kartu su „Vaiko psichologijos centru“ ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi.

Šeštadienį ir sekmadienį į kūrybines dirbtuves „Vilnius manO! aky“ jaunuosius skaitytojus kviečia kūrėjų grupė „O!“ – I. Babilaitė, R. Jančiauskaitė ir A. Kiudulaitė. „Grupė „O!“ tyliai rezga kūrybinius planus ir sukasi nuOlatiniame nuOstabOs sūkuryje rudenėjančiame Vilniuje. Mes visOs be galO ilgimės Vilniaus knygų mugės ir su dideliu džiaugsmu bei smalsumu laukiame susitikimų Jaunųjų skaitytOjų palapinėje. „O!“ dirbtuvėse drauge su vaikais įdarbinsime žirkles ir klijus ir kviesime vienus kitų paklausti „O ką tu matai?“ – apie sumanymą pasakoja kūrėjos.

Knygų kūrėja M. Vaicenavičienė ves kūrybines dirbtuves pagal savo ir Agnės Ulytės knygą „Gatvių susitikimai. O kas, jeigu Vilniaus gatvės šnekėtųsi?“ ir kvies atidžiai apžiūrėti Vilniaus miesto žemėlapį ir fiksuoti jame savo asmeninius susitikimus.

Visomis dienomis Jaunųjų skaitytojų palapinėje vyks 22-osios Vilniaus knygų mugės atvirukų piešimo akcija. Joje dalyvaus 8 menininkės: Greta Alice, L. Itagaki, Simona Jurčikonytė, Vilija Kvieskaitė, A. Nananai, Vanda Padimanskaitė, Ula Rugevičiūtė Rugytė ir Kornelija Žalpytė. Iliustruotojos pagal lankytojų prašymus gyvai pieš atvirukus, kuriuos bus galima išsaugoti savo kolekcijose ar išsiųsti paštu draugams.

Visos miesto šventės „Sostinės dienos 2021“ metu vyks net du nemokami orientaciniai žaidimai. Vaizdingose Vilniaus gatvėse savo literatūrines žinias išbandyti ir kojas pamiklinti galės žaidimo „Perskaityk Vilnių“ dalyviai – tereikės geros nuotaikos ir išmaniojo telefono. Orientacinio maršruto pradžia – Vilniaus knygų mugės Jaunųjų skaitytojų palapinė, kurioje bus galima gauti specialų žaidimo žemėlapį, o sėkmingai pasiekus finišą – atsiimti prizą. Šį literatūrinį orientacinį žaidimą sukūrė Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos specialistai, bendradarbiaudami su Lietuvos kultūros institutu.

Vilniaus knygų mugės Jaunųjų skaitytojų palapinėje vaikų taip pat lauks gidė, kuri ves pažintinę ekskursiją-orientacinį žaidimą „Trys Vilniaus pilys“. Jo dalyviai, atlikdami įvairias užduotis, atras nematytas Vilniaus pilių detales, slaptus ženklus ir susipažins su pilių istorija. Į Vilniaus pilių rezervato organizuojamą ekskursiją yra būtina registracija, kuri vyks gyvai Vilniaus knygų mugės Jaunųjų skaitytojų palapinėje.

Jaunųjų skaitytojų palapinė veiks:

  • Rugsėjo 3 d., penktadienis, nuo 11:00 iki 21:00 val.
  • Rugsėjo 4 d., šeštadienis, nuo 10:00 iki 21:00 val.
  • Rugsėjo 5 d., sekmadienis, nuo 10:00 iki 19:00 val.

 

VILNIAUS KNYGŲ MUGĖS JAUNŲJŲ SKAITYTOJŲ PALAPINĖS RENGINIŲ PROGRAMA

 

PENKTADIENIS, rugsėjo 3 d.

12:00–14:00 22-osios Vilniaus knygų mugės atvirukų piešimo akcija. Atvirukus pasirašo Agnė Nananai

14:00–16:00 „Knygiukai – į pagalbą vaikams“. Kūrybinės dirbtuvės su Knygiuko „Geriausia diena“ autorėmis Kotryna Zyle ir Inga Dagile

15:00–17:00 22-osios Vilniaus knygų mugės atvirukų piešimo akcija. Atvirukus pasirašo Kornelija Žalpytė

16:00–18:00 Monikos Vaicenavičienės kūrybinės dirbtuvės pagal knygą „Gatvių susitikimai“

18:00–20:00 22-osios Vilniaus knygų mugės atvirukų piešimo akcija. Atvirukus pasirašo Lina Itagaki

11:00–21:00 Orientacinis žaidimas „Perskaityk Vilnių!“

11:00–21:00 Knygiukų paroda

 

ŠEŠTADIENIS, rugsėjo 4 d.

11:00–13:00 „Knygiukai – į pagalbą vaikams“. Kūrybinės dirbtuvės su Knygiuko „Vitaminai mamai“ autorėmis Gaja Una Ekle ir Eidvile Viktorija Buožyte

11:00–13:00 22-osios Vilniaus knygų mugės atvirukų piešimo akcija. Atvirukus pasirašo Simona Jurčiukonytė

13:00–15:00 Kūrybinės dirbtuvės „Vilnius ManO! aky“. Dirbtuves veda O! kūrybinė grupė: Ieva Babilaitė, Rasa Jančiauskaitė, Aušra Kiudulaitė

15:00–17:00 22-osios Vilniaus knygų mugės atvirukų piešimo akcija. Atvirukus pasirašo Greta Alice

17:00–19:00 „Knygiukai – į pagalbą vaikams“. Kūrybinės dirbtuvės su Knygiuko „Visokia“ autorėmis Modesta Jurgaityte ir Lina Itagaki

19:00–21:00 22-osios Vilniaus knygų mugės atvirukų piešimo akcija. Atvirukus pasirašo Vanda Padimanskaitė

10:00–21:00 Orientacinis žaidimas „Perskaityk Vilnių!”

10:00–21:00 Ekskursija-orientacinis žaidimas „Trys Vilniaus pilys“

10:00–21:00 Knygiukų paroda

 

SEKMADIENIS, rugsėjo 5 d.

11:00–13:00 „Knygiukai – į pagalbą vaikams“. Kūrybinės dirbtuvės su Knygiuko „Lygiai lyja“ autorėmis Jurga Vile ir Indre Zalieckiene

12:00–14:00 22-osios Vilniaus knygų mugės atvirukų piešimo akcija. Atvirukus pasirašo Vilija Kvieskaitė

13:00–15:00 Monikos Vaicenavičienės kūrybinės dirbtuvės pagal knygą „Gatvių susitikimai“

15:00–17:00 22-osios Vilniaus knygų mugės atvirukų piešimo akcija. Atvirukus pasirašo Ula Rugevičiūtė Rugytė

16:00–18:00 Kūrybinės dirbtuvės „Vilnius ManO! aky“. Dirbtuves veda O! kūrybinė grupė: Ieva Babilaitė, Rasa Jančiauskaitė, Aušra Kiudulaitė

10:00–19:00 Orientacinis žaidimas „Perskaityk Vilnių!“

10:00–19:00 Ekskursija-orientacinis žaidimas „Trys Vilniaus pilys“

10:00–19:00 Knygiukų paroda

Vilniaus knygų mugės Jaunųjų skaitytojų palapinę organizuoja Lietuvos kultūros institutas. Finansuoja –  Kultūros ministerija. Projekto partneriai: Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija, Vaikų ir jaunimo literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“, VšĮ „Vaiko psichologijos centras“, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.

Vilniaus knygų mugės organizatoriai: Lietuvos kultūros institutas, Lietuvos leidėjų asociacija, Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai