Į IBBY Garbės sąrašą bus įrašyti trys vaikų knygų kūrėjai iš Lietuvos

2019 m. lapkričio 22 d.

Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY Lietuvos skyrius pristatė ir gavo patvirtinimą iš IBBY sekretoriato Bazelyje, kad į katalogą „IBBY Honour List 2020“ bus įrašyti trys vaikų knygų kūrėjai iš Lietuvos.

Į katalogą „IBBY Honour List 2020“ bus įrašyti šie kūrėjai:

  • Rašytojų grupėje – Jurga Vilė už knygą „Sibiro haiku“; rašė Jurga Vilė, piešė Lina Itagaki, leidykla „Aukso žuvys“.
  • Iliustruotojų grupėje – Lina Dūdaitė už knygą „Sivužas“; rašė Marius Marcinkevičius; iliustravo Lina Dūdaitė, leidykla „Tikra knyga“.
  • Vertėjų grupėje – Viltarė Urbaitė už Emmi Itäranta knygos „Vandens skonis“ vertimą iš suomių kalbos; leidykla „Nieko rimto“.

 

Katalogas bus pristatytas 37-ajame IBBY kongrese, kuris vyks 2020 m. rugsėjo 5–7 dienomis Maskvoje. Į kongresą bus kviečiami šie kūrėjai ir leidėjai.

IBBY Honour List (IBBY Garbės sąrašas) – tai nacionalinių IBBY skyrių pateiktos reikšmingiausios vaikų ir paauglių knygos, išleistos per pastaruosius trejus metus.

Knygos pristatomos trijose kategorijose – rašytojų, iliustruotojų bei vertėjų ir jau be tolimesnės atrankos patenka į IBBY Garbės sąrašą.

Iliustruotas, anotuotas knygų sąrašas su glausta informacija apie autorius leidžiamas atskiru leidiniu, o laureatams IBBY kongreso metu įteikiamas diplomas. Šis sąrašas įsteigtas kartu su Hanso Christiano Anderseno apdovanojimu – 1956 metais.

Visus lietuvių vaikų knygų kūrėjus, įrašytus į IBBY garbės sąrašą, rasite čia.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai