IBBY Geriausių 2023 m. knygų vaikams ir paaugliams apdovanojimai

2024 m. balandžio 06 d. Pradžia: 13:00 Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (Aušros alėja 62, Šiauliai)

Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka balandžio 6 d. rengia IBBY Geriausių 2023 m. knygų vaikams ir paaugliams apdovanojimus.

Apdovanojimai bus įteikti aštuoniose kategorijose – už geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams, geriausią paveikslėlių knygą vaikams, gražiausią metų knygą, reikšmingiausius ir meniškiausius metų vertimus vaikams ir paaugliams, geriausią pažintinę metų knygą, reikšmingiausią metų debiutą bei už metų vaikų literatūros tyrinėjimus, sklaidą ar skaitymo skatinimo veiklą.

Su premijų nominantais galite susipažinti čia.

IBBY Lietuvos skyrius kasmet teikia apdovanojimus už geriausias praėjusiais kalendoriniais metais išleistas knygas vaikams ir paaugliams.

Premijomis siekiama skatinti meniškai vertingos lietuvių grožinės vaikų literatūros leidybą, kokybiškus vertimus, iliustracijas, pažintinę literatūrą bei vaikų literatūros tyrimus, sklaidą ir skaitymo skatinimo iniciatyvas. Taip pat norima padėti pedagogams, bibliotekininkams bei tėvams orientuotis leidybos procesuose, atrasti vertingas ir tinkamas knygas. Premijuojamos knygos turi būti naujos, meniškai ir pedagogiškai vertingos, praturtinančios lietuvių vaikų literatūrą.

Premijų laureatus renka IBBY Lietuvos skyriaus sudarytos specialistų komisijos, į kurias atrenkami vaikų literatūros ir knygos meno tyrėjai, mokytojai, bibliotekininkai, iliustruotojai.

 

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai