IBBY Lietuvos skyrius kviečia susitikti Vilniaus knygų mugėje

2020 m. vasario 19 d.
Vasario 20–23 d. vyksiančioje Vilniaus knygų mugėje įsikurs ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus stendas (Vaikų ir paauglių salė, 4.21).

Skelbiame IBBY Lietuvos skyriaus renginių, kurie vyks stende ir kitose Knygų mugės erdvėse, programą.

 

Pokalbis „Kaip paskatinti Europą skaityti?“

 

Renginyje bus pristatoma skaitymo skatinimo politika Europoje ir kokiais būdais Europos nevyriausybinės organizacijos siekia įtvirtinti skaitymo reikšmės suvokimą ES struktūrose. Apie tai pasakos Daan Beeke, organizacijų EuRead ir Stichting Lezen (Nyderlandai) atstovas. EuRead yra skaitymo skatinimo srityje dirbančių organizacijų konsorciumas, vienijantis 28 pelno nesiekiančias Europos organizacijas, pagrindinis šio susivienijimo tikslas dalytis skaitymo skatinimo patirtimi, žiniomis, kurti ir plėtoti naujas skaitymo skatinimo strategijas ir modelius, ieškoti finansavimo galimybių. Taip pat šis susivienijimas siekia vienyti ES institucijas, politikus, verslą ir visuomenines organizacijas, siekiant pagerinti raštingumo ir skaitymo kultūros lygį visoje Europoje. EuRead Generalinė asamblėja apibendrina ir dalijasi šalių narių metų patirtimi, numato ateities gaires, mezga aukščiausio rango politikų (Europos Parlamentas ir kt. ES institucijos) ir skaitymo skatinimo srityje dirbančių visuomenininkų ryšius. Daan taip pat papasakos apie kampaniją Europe Reads – jos tikslus ir svarbą. Apie skaitymo skatinimo situaciją Lietuvoje kalbėsimės su Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomąja direktore Rūta Elijošaityte-Kaikare. Renginį moderuos IBBY Lietuvos skyriaus pirmininkė Inga Mitunevičiūtė.

Pokalbis vyks vasario 20 d., ketvirtadienį, 12:00, 5.3 salėje.

 

IBBY Lietuvos skyrius kviečia švęsti Tarptautinę vaikų knygos dieną

Tarptautinė vaikų knygos diena – visame pasaulyje minima svarbiausia vaikų literatūros šventė. Šiais metais Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus stendas Vilniaus knygų mugėje skirtas būtent šiai progai. Tiesioginės transliacijos iš stendo metu sužinosite daugiau apie šią šventę ir tai, kaip ji švenčiama pasaulyje ir Lietuvoje, išgirsite kvietimą dalyvauti konkurse ir laimėti geriausias metų knygas bei išgirsite pasakojimą, kaip dailininkei Aušrai Kiudulaitei sekėsi kurti plakatą, skirtą šiai dienai, ir kur jį galima gauti.

Dalyvauja Aušra Kiudulaitė, Inga Mitunevičiūtė, Justinas Vancevičius.

Pokalbis ir tiesioginė transliacija vyks vasario 21 d., penktadienį, 12.00, IBBY Lietuvos skyriaus stende (4.21), Vaikų ir salėje.

 

IBBY Geriausių metų knygų vaikams premijų nominantų paskelbimas

Renginio metu bus paskelbti Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus teikiamų premijų už geriausias 2019 metų knygas vaikams ir paaugliams nominantai.

IBBY Lietuvos skyrius kasmet teikia apdovanojimus už geriausias praėjusiais kalendoriniais metais išleistas knygas vaikams ir paaugliams. Premijomis siekiama skatinti meniškai vertingos lietuvių grožinės vaikų literatūros leidybą, kokybiškus vertimus, iliustracijas, pažintinę literatūrą bei vaikų literatūros tyrimus, sklaidą ir skaitymo skatinimo iniciatyvas. Taip pat norima padėti pedagogams, bibliotekininkams bei tėvams orientuotis leidybos procesuose, atrasti vertingas ir tinkamas knygas. Premijuojamos knygos turi būti naujos, meniškai ir pedagogiškai vertingos, praturtinančios lietuvių vaikų literatūrą. Premijų laureatus renka IBBY Lietuvos skyriaus valdybos nutarimu sudarytos komisijos, į kurias atrenkami vaikų literatūros ir knygos meno tyrėjai, mokytojai, bibliotekininkai, iliustruotojai, kalbininkai, studentai ir kt. Premijų laimėtojai apdovanojami Tarptautinės vaikų knygos dienos šventės metu. Premijų nominantus paskelbs atitinkamų komisijų pirmininkai.

Nominantai bus paskelbti vasario 21 d., penktadienį, 15.00, 5.3 salėje.

 

Kodėl svarbu skaityti? Pokalbis su dr. Austėja Landsbergiene

Vis atsirandant naujų tyrimų, nagrinėjančių besaikio naudojimosi išmaniaisiais įrenginiais žalą ir teigiančių skaitymo naudą, netyla diskusijos – ką, kaip, kiek skaityti. Ar skaitymas yra visa ko pagrindas ir mokymosi esmė, o gal tai tik viena iš mokymosi platformų, besitraukianti į antrąjį planą? Kodėl vis tik svarbu skaityti? Ar švietimo sistemoje pakankamai gerai suprantama, kad skaitymas turi būti integrali visų dalykų mokymosi dalis ir net tam, kad išspręstum fizikos ar chemijos uždavinį, reikia skaitymo gebėjimų? Kuo svarbus humanitarinis išsilavinimas ir ar jis turi ateitį? Kaip „priversti“ vaikus skaityti? (ir ar reikia tai daryti?) Asmeninis pavyzdys – ar tai turi lemiamą įtaką, ir ką daryti, jei tokio pavyzdžio nesama šeimoje?

Apie tai ir ne tik dr. Austėją Landsbergienę kalbins IBBY Lietuvos skyriaus pirmininkė Inga Mitunevičiūtė.

Pokalbis vyks vasario 22 d., šeštadienį, 11.00, IBBY Lietuvos skyriaus stende (4.21), Vaikų salėje, ir bus tiesiogiai transliuojamas IBBY Lietuvos skyriaus FB paskyroje.

 

IBBY rekomenduoja

Apsisuko galva klajojant po didžiules pilnas naujų knygų sales ir nebežinote, ką pasirinkti? Tai natūrali būsena, ištinkanti Vilniaus knygų mugės metu. Čia rasite visko – įvairiausios kokybės ir meninės vertės, vertingų ir naudingų, o kartais – nelabai, knygų. Susiorientuoti šiose knygų džiunglėse jums gali padėti literatūros žinovai tiesiogiai iš Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus stendo. Šių tiesioginių transliacijų metu savo įžvalgomis, patarimais ir pasirinkimais dalysis trys literatūros žinovės – rašytoja Ilona Ežerinytė, vertėja Irena Aleksaitė ir literatūrologė Eglė Baliutavičiūtė.

Transliacijos vyks:

vasario 21 d., penktadienį, 14.00

vasario 22 d., šeštadienį,  13.00

vasario 23 d., sekmadienį, 10.30

 

Knygų klinika su Liapsusu ir Terliumi

 

Leidykla „700 eilučių“ kartu su naujos knygelės herojais Liapsusu ir Terliumi kviečia mažus ir didesnius skaitytojus apsilankyti „Knygų klinikoje“. Čia išgirsite apie jums dar mažai pažįstamą daiktų sendintojų pasaulį, taip pat galėsite „pagydyti“ mylimą, tačiau jau susidėvėjusią knygelę.

Jei mėgstamiausią, bet nuskaitytą knygelę pamiršite namuose, ne bėda. Į leidyklą iš knygynų karts nuo karto grįžta nukentėjusių knygelių, kurias po „remonto“ darbų galėsite parsinešti namo.

Apie Liapsusą ir Terlių pasakos bei patarimais, kaip atsinaujinti knygeles dalinsis knygos „Iliustruota Vydūno gyvenimo ir kūrybos istorija“ autorės Lina ir Birutė.

Renginys vyks vasario 23 d., sekmadienį, 11:00, IBBY Lietuvos skyriaus stende (4.21), Vaikų salėje.

 

Iki susitikimo Vilniaus knygų mugėje!

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai