IBBY pritaria Liublianos manifestui apie dėmesingo skaitymo svarbą

2023 m. spalio 11 d.
Tarptautinė vaikų knygos taryba (IBBY) paskelbė remianti Liublianos (Slovėnija) manifestą apie dėmesingo skaitymo svarbą. Manifestas išplatintas spalio 10 d.

Jame kviečiama spręsti skaitymo įgūdžių mažėjimo problemą ir raginama pripažinti dėmesingo skaitymo svarbą skaitmeninėje eroje. Atkreipiamas dėmesys, kad skaitmeniniame pasaulyje pasikeitė daugelio iš mūsų skaitymo įpročiai: norime skaityti greičiau, daugiau, dažnai neįsigilindami į turinį.

Manifeste teigiama, kad dėmesingas skaitymas yra ypač svarbus analitiniam ir kritiniam mąstymui. Jis būtinas kovai su sąmokslo teorijomis ir dezinformacija, tad, neišsiugdę šio įpročio, esame labiau pažeidžiami; dėmesingas skaitymas lavina socialinius įgūdžius, kurie yra būtini informuotiems piliečiams demokratinėje visuomenėje.

Slovėnija – šių metų Frankfurto knygų mugės garbės viešnia. Mugės programoje, skirtoje Slovėnijai, dvi dienas vyks renginiai, kuriuose diskutuos ekspertai iš viso pasaulio ir papildys Liublianos manifesto skleidžiamą žinią.

Daugiau informacijos rasite apsilankę manifesto oficialiame puslapyje: https://readingmanifesto.org/

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai