#IBBYVaikamsKarantine: Eglė Gudonytė skaito L. M. Montgomery knygos „Anė iš Žaliastogių“ ištrauką

2020 m. gegužės 28 d.
IBBY Lietuvos skyrius, vienijantis 189 narius, tarp kurių rašytojai, iliustruotojai, leidėjai, mokytojai, bibliotekininkai ir daugelis kitų, reaguoja į susidariusią situaciją, kai daug vaikų turi leisti laiką namuose, negali lankytis bibliotekose ir jų pamatinė teisė į prieinamą kultūrą gali būti apribota, vienijasi ir skelbia įrašus, kuriuose IBBY priklausantys rašytojai dalijasi savo kūryba, leidėjai siūlo nuolaidas, bibliotekininkai skaito knygas.

Mokytojus, bibliotekininkus, tėvus kviečiame skaityti IBBY skelbiamus įrašus apie įvairius rašytojus,  žurnalo „Rubinaitis“ archyvą ir žiūrėti projekto „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ bei kitus svetainėje skelbtus vaizdo  įrašus.

Linkime, kad vaikų, jų tėvų bei mokytojų priverstinis laikas namuose būtų kiek galima sklandesnis!

Karantino pabaiga jau ne už kalnų, jau dirba bibliotekos ir kai kurios mokyklos, tad ir IBBY Lietuvos skyriaus iniciatyva #IBBYVaikamsKarantine deda tašką. Per šį laiką sulaukėme 23 vaizdo ar garso įrašų, kuriuose buvo galima išgirsti keturiolikos autorių kūrybą ir vieną labai smagų interviu. Dėkojame visiems, besidalijusiems savo kūryba ar skaičiusiems kitų knygas! Tikime, kad šis projektas buvo mažytis indėlis į tai, kad net sunkiomis aplinkybėmis vaikams būtų prieinama puiki literatūra!

Taip pat dėkojame Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai prisidėjus prie šio projekto – bibliotekos dėka galėjome gėrėtis geresne vaizdo įrašų kokybe.

Na o baigiame šią iniciatyvą nuostabaus kūrinio ištrauka apie vaizduotės galią, juk klausomos knygos ir turi ją išlaisvinti!

Ištrauką iš L. M. Montgomery knygos „Anė iš Žaliastogių“ skaito Eglė Gudonytė:

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai