Ignė Zarambaitė – tarptautinio Jānio Baltvilko apdovanojimo laureatė

2023 m. rugpjūčio 17 d.
Liepos 24 d., minint latvių poeto ir vaikų kultūros puoselėtojo Jānio Baltvilko (1944–2003) gimtadienį, Latvijos vaikų ir jaunimo literatūros taryba jau 19-ąjį kartą įteikė jo vardu pavadintą nacionalinės reikšmės vaikų ir jaunimo literatūros premiją.

2023 m. tarptautinės Jānio Baltvilko premijos laureatais tapo lietuvių rašytoja Ignė Zarambaitė už apysaką „Juodavandeniai“ (latv. „Melndzelmji“) ir jos vertėja Dace Meiere. Knygos vertimą finansavo Lietuvos kultūros institutas, 2022 m. išleido „Jāņa Rozes apgāds“.

Apdovanojimą sudaro premija, simbolinė porcelianinė laivelio su baltuoju vilku statulėlė ir galimybė mėnesį svečiuotis Tarptautiniuose rašytojų ir vertėjų namuose.

Jānio Baltvilko premija – tai latvių kasmetinis apdovanojimas už pasiekimus vaikų literatūroje, teikiamas kasmet liepos mėnesį, per Jānio Baltvilko gimtadienį. Apdovanojimas, kurį sudaro keletas nominacijų, buvo įsteigtas 2005 m. Nuo 2008 m. kartu su latvių autoriais ir knygų menininkais apdovanojami ir metų geriausių užsienio vaikų literatūros vertimų autoriai – Baltijos jūros šalių rašytojai ir jų vertėjai.

Šios premijos laureatais Lietuvos vaikų knygų kūrėjai tampa ne pirmą kartą. 2010 m. Jānio Baltvilko premija apdovanotas Kęstutis Kasparavičius už knygą „Baltasis Dramblys“, kurią į latvių kalbą išvertė Indra Bruvere; 2020 m. – Jurga Vilė ir Lina Itagaki už grafinį romaną „Sibiro haiku“, kurį į latvių kalbą išvertė Dace Meiere, išleido leidykla „Liels un mazs“.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai