Interaktyvus skaitymas su vaikais: kaip aktualizuoti klasiką (edukacinis vaizdo įrašas)

2019 m. birželio 06 d.
Kasdien vis labiau skubančiame pasaulyje neretai ieškoma aiškios, trumpos ir kokybiškos informacijos. Reaguodami į tai, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka sumanė pasiūlyti 15–20 minučių edukacinių vaizdo įrašų tėvams, mokytojams, bibliotekininkams ir kitiems, besidomintiems skaitymo skatinimu bei vaikų literatūra.

Šie vaizdo įrašai yra projekto „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ dalis.

Antrajame šio projekto edukaciniame vaizdo įraše išgirsite literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ vadovą, literatūrinių festivalių vaikams organizatorių bei IBBY Lietuvos skyriaus valdybos narį Justiną Vancevičių, kuris kalbės tema „Interaktyvus literatūros skaitymas su vaikais: kaip aktualizuoti klasiką?“. Jis papasakos, kodėl šiandien, kalbant apie skaitymo skatinimą, vienas svarbiausių raktinių žodžių yra interaktyvumas, kokius metodus ir praktikas, siekdami vaikus supažindinti su lietuvių literatūros klasika, pasitelkia jo vadovaujama „Vaikų žemė“.

Kviečiame žiūrėti vaizdo įrašą:

2019 m. planuojama sukurti iš viso 5 projekto „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ edukacinius vaizdo įrašus.

Projektas „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ gimė 2016 m. rudenį. Tai įvairių renginių – pokalbių, diskusijų, paskaitų, pristatymų, edukacijų – ciklas, kuriame pristatomos, analizuojamos ir aptariamos vaikų literatūros pasaulio bei skaitymo skatinimo aktualijos, problemos bei naujienos. Renginiuose dalyvauja savo srities profesionalai: mokslininkai, vaikų literatūros kritikai, mokytojai, bibliotekininkai, rašytojai, vertėjai, dailėtyrininkai, leidėjai ir kt. Visi ciklo renginiai yra filmuojami, dažniausiai ir transliuojami tiesiogiai, o jų įrašai viešai skelbiami Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos jutubo kanale. Išsamų visų įvykusių pokalbių sąrašą galima rasti IBBY Lietuvos skyriaus svetainės ibbylietuva.lt. rubrikoje „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“. Projekto rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai