Irenai Aleksaitei ir Selemonui Paltanavičiui įteikti valstybės apdovanojimai

2022 m. liepos 13 d.
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius.

Per iškilmingą ceremoniją Prezidento rūmų Baltojoje salėje apdovanoti ir du Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus nariai.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi apdovanoti Irena Aleksaitė – grožinės literatūros vertėja, kurios meistriškumas ir kūrybiškumas leidžia lietuvių kalba pažinti išskirtinius lenkų literatūros kūrinius; ir Selemonas Paltanavičius – gamtininkas, fotografas, rašytojas, radijo laidų vedėjas, meilės Lietuvos gamtai skiepytojas.

Sveikiname!

„Šiandien mes atsidėkojame tiems, kurie savo nenuilstamu darbu svarbiose visuomenės gyvenimo srityse nusipelnė mūsų dėmesio ir didžiausios pagarbos. Kiekvieno iš Jūsų pavyzdys ir gyvenimo istorija mums yra ir neįkainojama pamoka, ir įkvėpimo šaltinis. Geriau nei bet kas kitas žinote, kiek daug gėrio ir šviesos gali atnešti tiek nauja gera idėja, tiek ir pasiaukojamas kasdienis darbas <…>“, – ceremonijos metu kalbėjo Prezidentas.

Valstybės apdovanojimai – tai Respublikos Prezidento dekretu skiriami ordinai, medaliai ir kiti pasižymėjimo ženklai, įteikiami Vasario 16-ąją ir Liepos 6-ąją. Iš viso šią dieną Prezidento dekretu apdovanoti 60 asmenų.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai