Išėjo 2-asis šių metų „Rubinaičio“ numeris

2020 m. birželio 25 d.
Pasirodė antrasis šių metų žurnalo „Rubinaitis“ numeris. Leidinys, nušviečiantis Lietuvos bei pasaulio vaikų literatūros aktualijas skirtas pedagogams, bibliotekininkams, leidėjams, tėvams, studentams ir kitiems, dirbantiems su vaikais ir jiems skirtomis knygomis.

Pirmajame puslapyje spausdinamos 2019 m. Prano Mašioto premijos laureato Selemono Paltanavičiaus mintys („Tikiu, kad pasaulis negyvens be sniego žmogelių ir ežiuko sapnų“).

„Apžvalgų“ skiltyje pateikiamos trys publikacijos, skirtos 2019 m. vaikų ir paauglių knygų derliui aptarti. Vaiva Schoroškienė pristato lietuvių autorių negrožinės literatūros knygas („Knyga kaip mokytoja: stebinanti, įtraukianti ar?..“), Jolita Liškevičienė apžvelgia lietuvių dailininkų iliustruotus leidinius („Popierinių knygų galia“), Elžbieta Kmitaitė – verstinę literatūrą („Apie niekalus ir rimtas problemas“).

Rubrika „Metinės“ pažymi Vytauto Petkevičiaus 90-metį ir kviečia prisiminti jo kūrybos vertybes, skirtas vaikams. Džiuljeta Maskuliūnienė apžvelgia rašytojo kūrybą, o Inga Mitunevičiūtė gilinasi į V. Petkevičiaus knygų vaikams ekologines idėjas.

„Sukaktyse“ minimos prancūzų klasiko Hectoro Malot 190-osios gimimo metinės. Ta proga Kęstutis Urba analizuoja autoriaus romaną „Be šeimos“.

„Mano vaikystės skaitymų“ rubrikos viešnia – aktorė, rašytoja, režisierė, keliautoja Birutė Mar. Ji dalijasi vaikystės prisiminimais, pasakoja apie pirmąsias savo knygas, keliones. Interviu parengė Gintarė Adomaitytė.

Publikuojamas Romos Kišūnaitės sudarytas bibliografijos sąrašas „Apie vaikų literatūrą, skaitymą 2019 m.“

„Kronika. Informacija. Skelbimai“ pristato vaikų literatūros naujienas bei aktualijas.

Rubinaitis.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai