Išleistas geriausių lietuviškų knygų vaikams ir paaugliams 2021–2022 m. katalogas

2023 m. balandžio 27 d.
Kataloge anglų kalba pristatomos vertingiausios ir įdomiausios Lietuvos rašytojų ir iliustruotojų kurtos knygos vaikams ir paaugliams.

Tai 28 knygos ir 4 knygų serijos, išleistos 2021–2022 metais, kurias atrinko Lietuvos IBBY skyrius. Kataloge pristatomos paveikslėlių knygos, vaikų, paauglių literatūra, knygų serijos ir negrožinė literatūra jauniesiems skaitytojams.

„2022-ieji Lietuvos kultūros žmonėms įsimins kaip kupini nerimo, šalia susitvenkusios grėsmės nuojautos, didžiulės užuojautos kitai tautai, desperatiško noro visomis išgalėmis padėti ir kūrybai itin nepalankaus laiko metai. Rusijai užpuolus Ukrainą ir pradėjus šį nežmonišką karą, daugelio Lietuvos kūrėjų ir leidėjų gyvenimas sustojo, daugelis jautė visišką kūrybinę stagnaciją, negalėjo paimti į rankas pieštuko ar prisėsti prie rašomojo stalo. Kai kurie metė savo įprastines veiklas ir atsidėjo savanoriškai veiklai. Tai tęsėsi kurį laiką. Paskui kūryba atgijo – kaip eskapizmo, pasipriešinimo ir universalių žmogiškųjų vertybių perdavimo forma. Vertybių, kurios byloja – mes esame šviesioji pasaulio pusė.“ – Inga Mitunevičiūtė, IBBY Lietuvos skyriaus pirmininkė.

Katalogą skaityti galima čia:

KNYGU KATALOGAS 2021–2022.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai