Jurgos Vilės ir Linos Itagaki „Sibiro haiku“ – Estijos konkurso „Metų knygos 2022“ finalininkė

2022 m. lapkričio 18 d.
Jurgos Vilės ir Linos Itagaki knyga „Sibiro haiku“ pateko į Estijoje vykusio konkurso „Metų knygos 2022“ (est. „Aasta Raamat 2022“) finalininkų trejetuką.

„Sibiro haiku“ (est. „Siberi haiku“) buvo išrinkta į konkurso kategorijos „Geriausia verstinė knyga vaikams ir jaunimui“ knygų trejetuką. Knygą 2022 m. į estų kalbą išvertė vertėja Tiina Kattel.

Be „Sibiro haiku“, į trejetuką pateko prancūzų rašytojos Annos Gavaldos knyga „35 Kilo Lootust“ („35 kilogramai vilties“) ir Nyderlandų vaikų knygų rašytojos ir iliustruotojos Annet Schaap „Milla ja mere lapsed“ („Milla ir jūros vaikai“).

Nugalėtoja paskelbta A. Gavaldos „35 Kilo Lootust“.

„Metų knygos 2022“ finalininkai: geriausia verstinė knyga vaikams ar jaunimui
„Metų knygos 2022“ finalininkai: geriausia verstinė knyga vaikams ar jaunimui

 

Metų knygos rinkimuose dalyvavo visos knygos, išleistos Estijoje nuo 2021 m. rugsėjo iki 2022 m. rugpjūčio mėn. – iš viso daugiau nei 2000 knygų. Knygas vertino komisija, kurią sudarė beveik 100 literatūros ir žiniasklaidos atstovų iš visos Estijos – nuo ​​bibliotekininkų iki rašytojų, nuo Kultūros ministro iki knygų kūrėjų.

Vertinimo komisija savo favoritus rinko šešiose skirtingose ​​kategorijose: geriausia estų autoriaus grožinė knyga, geriausia estų autoriaus negrožinė knyga, geriausia estų autoriaus knyga vaikams ir jaunimui, geriausia grožinė verstinė knyga, geriausia negrožinė verstinė knyga ir geriausia verstinė knyga vaikams ir jaunimui.

Taip pat buvo renkama žmonių mėgstamiausia knyga, kurią renkant galėjo dalyvauti visi skaitytojai, už savo mėgstamiausią knygą balsuodami internetu.

Naują kasmetinį literatūros apdovanojimą „Metų knyga“ rugsėjo mėnesį paskelbė seniausias Estijos knygynas „Rahva Raamat“, šiemet švęsiantis 110-ąjį gimtadienį. Knygynas šių metų Londono knygų mugėje buvo išrinktas geriausiu pasaulio knygynu.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai