Justino Žilinsko ir Ūlos Šveikauskaitės „Bėgliai. Jūrų keliais į Ameriką“ – „Populiariausia Klaipėdos knyga 2022“

2023 m. balandžio 27 d.
Balandžio 25 d., švenčiant Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje įvyko konkurso „Klaipėdos knyga 2022“ apdovanojimų ceremonija.

Populiariausia konkurso „Klaipėdos knyga 2022“ išrinkta Justino Žilinsko ir dailininkės Ūlos Šveikauskaitės iliustruotas romanas „Bėgliai. Jūrų keliais į Ameriką“, kurį išleido bendraleidėjai Lietuvos jūrų muziejus ir „Aukso žuvys“.

Nugalėtojams įteikti elegantiški ir subtilūs metalo plastiko meistro Sauliaus Bertulio kūriniai.

Populiariausią Klaipėdos knygą išrinko skaitytojai, balsuodami už labiausiai patikusį leidinį.

Konkursui „Klaipėdos knyga 2022“ buvo pateiktos 22 knygos, išleistos per praėjusius kalendorinius metus. Už patikusias knygas balsuoti galima buvo iki balandžio 20 d. 12.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos svetainėje bei Klaipėdos miesto bibliotekose.

Nominacijai „Populiariausia Klaipėdos knyga“ teikti knygas turi teisę Klaipėdos miesto leidyklos ir spaustuvės, taip pat ir klaipėdiečiai kūrėjai (dizaineriai, dailininkai, rašytojai, sudarytojai ir kt.), leidybinę ir / arba spausdinimo veiklą vykdantys Klaipėdos bei kitose šalies ir užsienio leidyklose, spaustuvėse.

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos iniciatyva kasmet organizuojamo konkurso „Klaipėdos knyga“ tikslas – supažindinti visuomenę su vertingiausiomis Klaipėdos leidyklų išleistomis knygomis.

Šį kartą konkursas vyko 17-ąjį kartą.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai