Kaip tekstas virsta vaizdais: pokalbis su vaikų knygų iliustruotojais

2018 m. spalio 10 d. Pradžia: 18:00 Trukmė: 2 val. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (Gedimino pr. 51, Vilnius)

Knygose, skirtose vaikams, ne tik tekstas, bet ir iliustracijos yra itin reikšmingos. Kartais jos gali būti net svarbesnės, ypač jei kalbame apie paveikslėlių knygas.

Tad kviečiame visus besidominčius spalio 10 d. 18 val. į Lietuvos Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, kur įvyks pokalbis apie vaikų knygų iliustravimą.

Patyrę šios srities profesionalai ir pradedantys menininkai pasidalins savo darbo patirtimis: kaip gimsta iliustracijos? Kaip atsirenkamas knygos epizodas iliustracijai? Kuo skiriasi savo ir svetimo teksto iliustravimas? Kaip kuriamos paveikslėlių knygos? Kaip jie patartų „skaityti“ iliustracijas? Kaip iliustracijos gali papildyti, praplėsti pasakojimą? Kas yra bežodė knyga ir kuo ji ypatinga?

Pokalbyje dalyvaus kūrėjai: Kęstutis Kasparavičius, Ieva Babilaitė, Kotryna Zylė. Renginį moderuos dr. Jolita Liškevičienė. Pokalbis vyks Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Renginių erdvėje, III aukšte.

Pokalbis yra renginių ciklo „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ dalis. Ciklas organizuojamas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus. Visi ciklo renginiai yra filmuojami, o įrašai publikuojami Nacionalinės bibliotekos Youtube kanale. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai