Kazys Saja – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas

2022 m. gruodžio 12 d.
Gruodžio 12 dieną Kultūros ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje paskelbti 2022 metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai.

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija šiemet vertino 30-ies visuomenės pasiūlytų kandidatų veiklą kultūros ir meno srityje ir iš šio sąrašo iš pradžių atrinko 12 pretendentų gauti premijas, iš kurių 6 tapo premijos laureatais. Komisijos pirmininkas, kino režisierius Audrius Stonys paskelbė laureatų pavardes ir formuluotes, už ką jos skiriamos.

Už viso gyvenimo nuopelnus 2022 metų Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją pelnė rašytojas Kazys Saja – už ,,mamutų“ medžiojimą teatre ir prozoje.

„Rašytojas Kazys Saja jau beveik 70 metų dirba literatūros baruose ir visuose žanruose. Iš tikrųjų tai  tas „mamutas“ iš dalies yra ir pats, nes yra labai daug nusipelnęs lietuvių literatūros istorijai ir netgi šiuolaikinei literatūrai“, – kalbėjo komisijos narė literatūrologė Jūratė Sprindytė.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs kultūros ministras Simonas Kairys padėkojo Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai už atliktą nelengvą darbą atsakingai atrenkant laureatus.

Komisijos nariai – architektas Audrius Ambrasas, aktorius Vladas Bagdonas, filosofas Jonas Dagys, muzikologė Jūratė Katinaitė, rašytoja Danutė Kalinauskaitė, kompozitorius Šarūnas Nakas, vizualaus meno kūrėjas Artūras Raila, teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė, literatūrologė Jūratė Sprindytė, menotyrininkė Jūratė Tutlytė.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.

Kasmet skiriamos premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio. Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatų diplomai ir ženklai įteikiami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai