Kęstučiui Kasparavičiui paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija

2019 m. vasario 06 d.
Ministrų kabineto sprendimu už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui dvylikai kūrėjų paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Šios premijos laureatu tapo dailininkas, knygų vaikams autorius, IBBY Lietuvos skyriaus narys Kęstutis Kasparavičius.

K. Kasparavičiaus kandidatūrą Vyriausybės kultūros ir meno premijai teikė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.

K. Kasparavičius (g. 1954) yra vienas ryškiausių šiuolaikinių lietuvių menininkų, kurio iliustruotos knygos leidžiamos ne tik Lietuvoje, bet ir įvairiose Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos šalyse.

Nuo 2005 iki 2018 m. jis išleido 17 autorinių knygų, o iš viso K. Kasparavičiaus kūrybos sąraše – apie 60 iliustruotų ir parašytų knygų. Autoriaus kūryba skaitoma net 27 pasaulio kalbomis, tokiomis kaip danų, graikų, ispanų, katalonų, portugalų, italų, olandų, suomių, kroatų, japonų, korėjiečių, turkų, hebrajų, tajų ir kt.

K. Kasparavičius – vienintelis Lietuvos atstovas nominuotas aukščiausiam tarptautiniam vaikų literatūros ir knygos meno apdovanojimui – H. Ch. Anderseno medaliui (dailininkų kategorijoje; 2008, 2010 ir 2018 m.), 10 kartų pristatytas prestižinei Astridos Lindgren atminimo premijai (ALMA). Jo knygos ir iliustracijos garsina Lietuvą tarptautinėse parodose, ryškiausių pasaulio vaikų knygų sąrašuose. K. Kasparavičiaus pavardė rikiuojasi šalia garsiausių pasaulio vaikų knygų iliustruotojų.

Autoriaus knyga „Mažoji žiema“ įtraukta į Garbės katalogą „IBBY Honour List’2012“, „Sapnų katytė“ – į Miuncheno jaunimo bibliotekos sudaromą katalogą „The White Ravens list’13“, o kūrinys „Dingęs paveikslas“ atrinktas į gražiausių pasaulio iliustruotų knygų vaikams šimtuką (2008). Ši knyga taip pat atstovavo Lietuvai parodoje „Po Europą su 27 paveikslėlių knygomis“.

Nuotr. Vygaudo Juozaičio
Nuotr. Vygaudo Juozaičio

Nutarimo projektą dėl premijų skyrimo Vyriausybei tvirtinti pateikė Kultūros ministerija, vadovaudamasi Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijos, kuriai vadovauja poetas ir publicistas Liutauras Degėsys, sprendimu. Komisija iš visuomenės pasiūlytų daugiau nei 40-ies muzikos, teatro, dailės, literatūros, kitų kultūros ir meno sričių atstovų atrinko 12 kandidatų gauti premijas.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 Vyriausybės kultūros ir meno premijų. Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus. Premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai