„Knyga + Kinas“: atrinktos knygos, galinčios tapti filmais

2021 m. gegužės 03 d.
Devynios lietuviškos knygos buvo atrinktos kaip labiausiai kinematografiškos ir galinčios tapti kino filmais. Antrus metus vykstantis projektas „Knyga + Kinas“ skatina kino ir literatūros bendradarbiavimą ir siekia, kad kuo daugiau lietuviškų knygų taptų lietuviškais kino filmais.

Knygas atrinko projekto „Knyga + Kinas“ komisija, kurią šiemet sudarė kino prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė, režisierius ir prodiuseris Arūnas Matelis, režisierius ir scenaristas Romas Zabarauskas bei režisierė Agnė Marcinkevičiūtė.

Į kinematografiškiausių knygų sąrašą atrinktos ir jaunajai auditorijai skirtos knygos. Paauglių literatūros Metų knyga išrinkta Ignės Zarambaitės „Juodavandeniai“ („Nieko rimto“) bei Indrės Pavilonytės ir Martyno Pavilonio knyga vaikams „Marmiai, kur gyvena meilė“ („Alma littera“) – Marmių serijos knyga jau antrus metus išrenkama į „Knyga + Kinas“ sąrašą.

2020 metais išleistos knygos buvo renkamos atsižvelgiant į jų kinematografiškumą ir galimą  pritaikymą kino filmų scenarijams.

„Komisija perskaitė leidyklų pateiktas knygas, kurių buvo 21, ir pripažinome, kad visos knygos turėjo potencialo tapti kino filmais. Išrinkti labiausiai vertas buvo sudėtinga. Komisija daug diskutavo. Tačiau trumpąjį sąrašą knygų sudarėme atsižvelgdami ir į žanrų įvairovę, ir į esamas kino gamybos Lietuvoje galimybes, ir svarbiausia – į vertę, kurią knygos ekranizacija turėtų visuomenėje. Atrinktos knygos yra labai skirtingos,  labai tikimės, kad jos inspiruos įvairaus žanro filmus – dokumentinius, trilerius, dramą bei animaciją,“ – sakė „Knyga + Kinas“ komisijos narė, režisierė A. Marcinkevičiūtė.

Specialiame „Knyga + Kinas“ renginyje gegužės 20 dieną leidyklos ir rašytojai pristatys atrinktas knygas kino bendruomenei – scenaristams, režisieriams, prodiuseriams.

Renginį jau antrus metus organizuoja: VŠĮ „Fralita Films“ kartu su Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, Lietuvos leidėjų asociacija, Vilniaus kino biuru ir ES programos „Kūrybiška Europa“ biuru Lietuvoje.  Šiemet renginį remia www.gyvakakava.lt

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai