Knyga „Mergaitė su šautuvu: istorija apie mergaitę partizanę“ pelnė apdovanojimą Bolonijos knygų mugėje

2024 m. vasario 29 d.
Linos Itagaki iliustruota Mariaus Marcinkevičiaus knyga „Mergaitė su šautuvu: istorija apie mergaitę partizanę“ (išleido „Misteris Pinkmanas“, 2023) pelnė „Bologna Ragazzi“ apdovanojimą – specialų paminėjimą komiksų kategorijoje.

„Bologna Ragazzi“ apdovanojimai (BRAW) – aukščiausi kasmetinės Bolonijos vaikų knygų mugės apdovanojimai, skiriami gražiausioms ir novatoriškiausioms per pastarąjį laikotarpį visame pasaulyje išleistoms paveikslėlių knygoms vaikams.

Apdovanojimas teikiamas penkiose pagrindinėse kategorijose: grožinė literatūra, negrožinė literatūra, „Opera Prima“ (debiutiniai autorių ir iliustruotojų kūriniai), komiksai (komiksai ir grafiniai romanai) ir „Toddler“ (nauja nuolatinė kategorija). Be knygos laimėtojos, kiekvienoje kategorijoje skelbiamos ir knygos, pelniusios specialų paminėjimą.

Šių metų „Bologna Ragazzi“ apdovanojimams iš viso buvo pateiktos 3355 knygos iš 65 pasaulio šalių. Kūrinius vertino tarptautinė komisija, sudaryta iš leidybos srities ekspertų.

L. Itagaki ir M. Marcinkevičiaus knyga „Mergaitė su šautuvu: istorija apie mergaitę partizanę“ taip pat atrinkta ir į šių metų Bolonijos vaikų knygų mugės iliustruotojų parodos finalininkų trumpąjį sąrašą. Į šią parodą paraiškas teikė 3520 dailininkų iš 81 šalies, iš jų tarptautinė vertinimo komisija atrinko 346 finalininkus.

Knyga pastebėta ir Lietuvoje – Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus Geriausių 2023 metų knygų vaikams ir paaugliams apdovanojimuose nominuota Prano Mašioto premijai, kuri teikiam už geriausią grožinę lietuvių rašytojo knygą vaikams bei paaugliams.

Taip pat Knygos apdovanojimuose K.A.2.0.2.4. už šią knygą L. Itagaki atiteko Metų iliustracijos prizas – už įtraukų pasakojimą kuriančias iliustracijas, precizišką dėmesį detalėms ir pilietiškumo skatinimą.

Knyga „Mergaitė su šautuvu: istorija apie mergaitę partizanę“ išrinkta ir į akcijos „Metų knygos rinkimai 2023“ knygų vaikams penketuką.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai