Knyga „Neringa ir Naglis“ pateko į IBBY išskirtinių knygų vaikams su negalia rinkinį

2021 m. balandžio 07 d.
Viktoro Miliūno knyga „Neringa ir Naglis“ (iliustravo nuo gimimo neregintis menininkas Reinoldas Kelpša) pateko į IBBY išskirtinių knygų vaikams su negalia 2021 m. rinkinį.

Ši IBBY knygų kolekcija yra kaupiama Toronto viešojoje bibliotekoje. Knygas parenka IBBY nacionaliniai skyriai, taip pat nepriklausomi ekspertai ir leidėjai.

Šiemet komisija įvertino pateiktus 194 kūrinius iš 31 šalies (knygos išleistos 24 kalbomis). Iš jų buvo atrinkta 40 geriausių  kūrinių iš 27 šalių (21 kalba).

Knygų vaikams su negalia kolekcija pradėta rinkti suvokus, kad nemažai neįgalių vaikų negali skaityti įprastos knygos ir mėgautis ja arba iš daugybės jau išleistų neranda sau tinkamo kūrinio. Todėl jiems reikia specialiai pagamintų knygų arba specialiai atrinktų įprastų literatūrinės ir meninės kokybės knygų, kurios atitiktų jų specialiuosius dizaino, kalbos, siužeto struktūros ir paveikslėlių suvokimo poreikius.

Šioje kolekcijoje jau atrinkti kūriniai, kuriuose  naudojami specialūs, neįgaliesiems pritaikyti formatai: „Blissymbolics“, PCS, Bralio raštas, gestų kalba, lytėjimo ir tekstilės knygos, vaikai ir paaugliai su negalia vaizduojami kaip istorijų ir romanų veikėjai, knygos skirtos  skaitytojams, turintiems vėluojančią raidą, kalbos sutrikimų ar sunkumų skaityti.

Kuriant šią kolekciją siekiama suteikti daugiau galimybių susipažinti su jų panaudojimu bibliotekose. Parodyti įkvepiančius knygų dizaino, jų konstravimo pavyzdžius, kurti specializuotų knygų sąrašus mokytojams, tėvams, globėjams ir bibliotekininkams.

Visą 2021 metais atrinktų knygų sąrašą rasite čia:

https://www.ibby.org/fileadmin/user_upload/2021_IBBY_Outstanding_Catalogue.pdf

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai