Knygos apdovanojimams K.A.2.0.2.4. nominuoti vaikų literatūros srities atstovai

2024 m. sausio 24 d.
Šių metų sausio 27 d. Lietuvos leidėjų asociacija pakvies į antruosius Knygos apdovanojimus K.A.2.0.2.4., skirtus knygų leidybos industrijoje dirbantiems žmonėms.

Knygos apdovanojimuose K.A.2.0.2.4. renkami šių nominacijų laureatai – „Auksinės lupos“ premija redaktoriui (-ei) už viso gyvenimo darbą ir apdovanojimas jaunajam (-ai) redaktoriui (-ei), Kęstučio Keblio premija literatūros kritikei (-ui); leidyklos „Audioteka“ premija „Metų balsas“ už geriausią audioknygos balsą; du apdovanojimai už knygos dizainą, po vieną apdovanojimą leidėjui (-ai) ar leidyklai, knygos komandai už knygą kaip reiškinį, dailininkei (-ui) už iliustracijas, vertėjai (-ui) už išradingiausią vertimą. Taip pat yra dvi kintamos 2024 m. kategorijos: „Talentų ieškotojui“ (-jai) už literatūrinių talentų atskleidimą ir ugdymą bei „Metų persikūnijimas“ – už literatūros atgimimą kitomis formomis.

Tarp paskelbtų šių metų nominantų – nemažai vaikų literatūros srities atstovų.

Lina Itagaki ir knyga „Mergaitė su šautuvu: istorija apie mergaitę partizanę“ (tekstas Mariaus Marcinkevičiaus, leidykla „Misteris Pinkmanas“) pristatyta nominacijai „Metų knygos dizainas“ – už originalumo siekį, taiklų turinio atliepimą, žaismę ir atidumą detalėms.

 

Inga Mitunevičiūtė ir Jurgita Raškevičiūtė-Andriukonienė pristatytos Kęstučio Keblio premijai, kuri teikiama literatūros kritikui už gilią ir profesionalią literatūros procesų refleksiją.

Kęstučio Keblio vardo premiją įsteigė ir ją remia Kęstučio Keblio šeima. Premijos tikslas – pagerbti literatūros kritikus, įvertinant jų nuopelnus literatūros kūrinio kelyje pas skaitytojus.

 

MO muziejus už parodą vaikams „Troleibuso ūsai“ pristatytas nominacijai „Metų persikūnijimas“ – už literatūros įprasminimą įvairiais pavidalais.

 

Leidyklos „Alma littera“ Vaikų ir paauglių literatūros konkursas pristatytas nominacijai „Talentų puoselėtojas / puoselėtoja“ – už literatūrinių gebėjimų paieškas ir jų skatinimą.

 

Už originalią teksto ir vaizdo dermę nominacijai „Metų iliustracija“ pristatyti penki kūrėjai: Lina Itagaki (knyga „Mergaitė su šautuvu: istorija apie mergaitę partizanę“, tekstas Mariaus Marcinkevičiaus, leidykla „Misteris Pinkmanas“), Povilas Vincentas Jankūnas (knyga „Keliuonė: įmink Šiaulius“, rašė Rimantas Kmita, leidykla „Aukso žuvys“), Gintautas Grušas (Gabijos Grušaitės knyga „Grožis ir Heizelis“, leidykla „Lapas“), Reda Tomingas (Daivos Čepauskaitės knyga „Kaip Grikis berniuką augino“, leidykla „Žalias kalnas“), Ieva Gvazdaitytė (Mariaus Marcinkevičiaus knyga „Ilgi eilėraščiai trumpiems: (ir keletas trumpų ilgiems)“ leidykla „Misteris Pinkmanas“).

 

Pirmos lietuviškos knygos lengvai suprantama kalba „Mano Vardas yra Marytė“ (Alvydas Šlepikas, Justina Bružaitė-Liseckienė, Antanas Skučas, Lietuvos audiosensorinė biblioteka) ir „Skaityk lengvai“ (Justina Bružaitė-Liseckienė, Rūta Norkūnė, Greta Alice, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka) bei Vaikų literatūros festivalis „Book on!“ Liuksemburge pristatyti  nominacijai „Metų reiškinys“ – už aktyvumą / įsitraukimą į gyvenimą šiapus ir anapus knygos.

 

Zigmantas Butautis už knygą „Keliuonė: įmink Šiaulius“ (rašė Rimantas Kmita; piešė Povilas Vincentas Jankūnas, leidykla „Aukso žuvys“) pristatytas nominacijai „Metų viršelio dizainas“ –  už įvairovę ir dėmesį patraukiančius sprendimus.

 

Nominacijai „Knyga kaip įvykis“ pristatytas komiksas „Prieš srovę. Sabiha – žuvų draugė“ (nupiešė Lina Itagaki, parašė Vytenė Muschick, Marius Marcinkevičius, leidykla „Aukso žuvys, 2023“) – už išskirtinumą, lauktą pasirodymą ir skaitymo malonumą.

 

Knygos apdovanojimuose K.A.2.0.2.4. vertinamos Lietuvoje išleistos ir Lietuvos rinkai skirtos 2023 m. knygos, pasiekiamos plačiajai visuomenei. Apdovanojimų tikslas – parodyti knygos leidimo proceso įvairialypiškumą, įvertinti kiekvieną prie šio proceso prisidedantį žmogų.

 

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai