„Knygų savaitė“ grįžta: daug dėmesio – vaikams

2022 m. sausio 06 d.
Pernai pirmąsyk surengtas virtualių literatūrinių renginių ciklas „Knygų savaitė“, buriantis leidėjus, bibliotekas ir visus, mėgstančius skaityti, įvyks ir 2022-aisiais.

Vasario 14–20 d. knygų mylėtojai sulauks daugiau nei 30-ies renginių, diskusijų su pasaulyje ir Lietuvoje pripažintais autoriais, istorikais, vertėjais.

„Pernai aiškiai pamatėme, kad tokio renginio Lietuvos visuomenei reikia: atgarsių sulaukėme visoje šalyje ir net už jos ribų. Tad šiemet vasarį aktyviai skaitančią bendruomenę pakviesime į virtualius susitikimus ir pokalbius, kurie, tikimės, taps puikia proga susipažinti su knygų naujienomis, literatūros laukui aktualiomis temomis“, – sako „Knygų savaitės“ organizatoriai.

Šiemet reikšminga renginio dalis skiriama vaikų literatūrai aptarti. Net dvi knygas pristatys žinoma vaikų rašytoja Jolita Zykutė. Vaikų detektyvų autorius Vilius Mačiliūnas papasakos apie tai, kas pagrobė mokytoją, o apie Lietuvos valdovus kalbėsis knygos „Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“ autorius Zigmas Vitkus, Mūza Svetickaitė ir Luka Lesauskaitė.

Apie nepatogias temas knygose vaikams kalbėsis psichologė Giedrė Sujetaitė-Volungevičienė, rašytojas Virgis Šidlauskas, vaikų literatūros apžvalgininkė Agnė Skučaitė-Leonavičienė ir jos sūnus.

Renginio programa nuolat pildoma, naujienas sekite www.knygusavaite.lt

Šiemet „Knygų savaitėje“ dalyvauja leidyklos „Actus Magnus“, „Alma littera“, „Baltos lankos“, „Baltų lankų vadovėliai“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, „Nieko rimto“, „Phi knygos“, „Slinktys“, „Vaga“. Taip pat Lietuvos aklųjų biblioteka, Lietuvos didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmai, „Neakivaizdinis Vilnius“.

Renginio organizatorius baltoslankos.lt

Pagrindiniais renginio partneriais tapo Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o informacinis renginio partneris – Lietuvos radijas ir televizija.

„Knygų savaitė“ vyks vasario 14–20 d.

Parengta pagal baltoslankos.lt informaciją

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai