Pristatytas „Knygų starto“ startas visoje Lietuvoje

2021 m. balandžio 26 d.
Skaitymas nuo pat pirmųjų dienų yra labai svarbus norint išugdyti sveiką, pilietišką, visapusę asmenybę, todėl Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina tarptautine patirtimi paremtą projektą „Knygų startas“.

Vykdant projektą siekiama skatinti ankstyvąjį skaitymą šeimoje, suteikti jauniems tėvams reikalingų priemonių ir žinių. Pagrindinis projekto tikslas – užauginti pirmąją Lietuvoje kartą vaikų, kurių skaitymo patirtis būtų prasidėjusi nuo pat pirmųjų dienų.

Balandžio 26 d. pristatytos projekto atveriamos galimybės bibliotekoms įsitraukti į ankstyvojo skaitymo skatinimą ir integruoti „Knygų startą“ į savo veiklas. Renginio metu buvo galima užduoti rūpimus klausimus.

Nuo praėjusių metų spalio mėnesio Vilniaus apskrityje (išskyrus Vilniaus miestą) šeimos gydytojai tėvams, auginantiems 2020-aisiais gimusius kūdikius, dovanojo ankstyvojo skaitymo skatinimo lauknešėlius, kuriuose – Indrės Zalieckienės knygelė „Kapt kapt kapt“, skaitymo patarimai tėveliams ir žaisminga kuprinėlė.

Pernai eksperimentiniu buvęs projektas tampa nacionalinis ir apims visą Lietuvos teritoriją. Šiais metais projekto „Knygų startas“ lauknešėlius su pirmąja knyga mažyliams ir metodine medžiaga apie ankstyvąjį skaitymą jų tėvams turi gauti visos 2021 m. naujagimių susilaukusios šeimos.

Renginio transliacijos įrašą galite rasti Nacionalinės bibliotekos „YouTube“ kanale.

Projekto „Knygų startas“ globėja – Diana Nausėdienė.

Projektą vykdo Lietuvos respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Projekto partneriai Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai