Kovo 7 d. bus paskelbtas 2023 m. Astridos Lindgren atminimo premijos laureatas

2023 m. kovo 02 d.
2023 metų Astridos Lindgren atminimo premijos (Astrid Lindgren Memorial Award, ALMA) laureatas bus paskelbtas kovo 7 dieną tiesioginės transliacijos iš Stokholmo metu.

Laureato paskelbimo ceremonija bus tiesiogiai transliuojama interneto svetainėje alma.se/en.

Renginio metu Švedijos kultūros ministrė Parisa Liljestrand tars oficialią sveikinimo kalbą, po kurios ALMA komisijos pirmininkė Boel Westin paskelbs 2023 metų laureatą ir perskaitys komisijos motyvaciją. Laureatą plačiau pristatys apdovanojimo komisijos narė Balsam Karam. Renginį ves poetė Athena Farrokhzad.

Laureato paskelbimo ceremonija taip pat bus transliuojama Bolonijos vaikų knygų mugėje Iliustruotojų kavinėje.

2023 metų Astridos Lindgren atminimo premijos nominantų sąraše – 251 kandidatas iš 64 šalių. Tarp jų – žymiausi pasaulyje vaikų ir jaunimo literatūros rašytojai, iliustruotojai, skaitymo skatintojai. Nominantų  sąraše – ir atstovas iš Lietuvos vaikų knygų rašytojas ir iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius.

Visą nominantų sąrašą rasite čia.

Astridos Lindgren atminimo apdovanojimą 2002 metais įsteigė Švedijos vyriausybė po rašytojos mirties, taip pagerbdama jos atminimą. Šis pasaulinis apdovanojimas kasmet įteikiamas asmeniui ar organizacijai už išskirtinį indėlį į vaikų ir jaunimo literatūrą.

Astridos Lindgren atminimo apdovanojimui šiais metais sukanka 20 metų. Per du dešimtmečius šia premija pagerbta nemažai žinomų vaikų knygų kūrėjų.

Apdovanojimą administruoja Švedijos meno taryba. Tai yra didžiausias pasaulyje vaikų ir jaunimo literatūros apdovanojimas, jis siekia 5 mln. Švedijos kronų (apie 440 000 EUR).

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai